Casio G-Shock – niezniszczalny zegarek z fascynującą historią

  

 Pytając przypadkowe osoby o podanie nazwy zegarków, zapewne padną dwie odpowiedzi: Rolex i G-Shock. Mimo, że tych dwóch nie ma co ze sobą porównywać, ze względu na półkę, oba zawojowały światem. G-Shock to linia zegarków Casio. Sam producent nie jest aż tak popularny, jak jego marka. Skąd bierze się fenomen zegarków? Są to bowiem jedyne na świecie czasomierze, które podbiły wiele dziedzin. G-Shocka zauważyć można na ręce sportowca, stylisty mody, fana futbolu czy maklera giełdowego. Zakładane na co dzień i od święta, pasują do stroju do biegania i garnituru. Aby lepiej zrozumieć fenomen G-Shocka, warto przyjrzeć się jego historii.



Casio – jak powstała legenda zegarkowa?

 Historia zegarka jest co najmniej fascynująca i warto ją znać, zwłaszcza kiedy nosi się na ręce G-Shocka. Japonia, wiele lat temu. To tutaj młody Kikuo Ibe dostaje w prezencie od swojego taty zegarek. Młody chłopiec jest zauroczony w czasomierzu. Któregoś dnia, Kikuo pęka serce. Prezent od ojca w wyniku wypadku ulega zniszczeniu. Zegarek, po upadku na podłogę przestaje funkcjonować. Dla młodego Kikuo moment ten staje się przełomowy i wyznacza późniejszą ścieżkę jego życia. Kilka lat później jeden z inżynierów Casio wychyla się przez okno w łazience i upuszcza zegarek. To tylko prototyp. Celem zabiegu jest zweryfikowanie jakości czasomierza. Ten sam eksperyment powtarzany jest wiele razy, oczywiście w tajemnicy przed przełożonymi. Zegarek spełniać ma 3 główne założenia – przeżyć upadek z 10 metrów, wytrzymać ciśnienie 10 atmosfer i zagwarantować 10 lat pracy na jednej baterii. Eksperyment powtarzany jest 200 razy, jednak inżynier nie poddaje się i cierpliwie dąży do uzyskania celu.


 Te dwie historie łączy główny bohater. Zepsuty zegarek zapadł Kikuo na tyle w pamięci, że po latach zaczyna on pracę w Casio. Ciekawym jest fakt, który towarzyszył eksperymentowi. Kikuo bowiem za każdym razem zrzucał zegarek z 3. piętra. Każdorazowo schodził po niego schodami, zamiast korzystać z windy. Ta sytuacja wpłynęła na to, że nogi Kikuo są niezwykle sprawne do tej pory. Po latach prób i błędów, udało stworzyć się zegarek, który w zupełności spełniał oczekiwania Kikuo. Przedrostek G stanowi skrót od gravity, jako, że urządzenie odporne jest na wszelkie uderzenia. Niestety, w Japonii czasomierz nie spotkał się ze zbyt dużym uznaniem. Za to Ameryka zakochała się w G-Shocku od pierwszego założenia. Po latach Japończycy docenili rodzimy zegarek, oddając mu serce w tym samym stopniu, co amerykanie. 



Zegarek męski Casio, czyli dodatek najwyższej jakości

 Zegarki G-Shock dostępne są w wielu modelach, jednak trzeba przyznać, że są one utrzymane w sportowej stylistyce. Nie przeszkadza to jednak, aby były codziennym dodatkiem na męskiej ręce i to niezależnie od okoliczności. G-Shock to charakter nie do podrobienia. Obecnie zegarek od Casio cieszy się dużym uznaniem obu płci. Początkowo jednak, był on odbierany jako męski gadżet. A to dzięki trwałej, solidnej konstrukcji, dzięki której G-Shock charakteryzuje się specyficznym, niepodrabialnym designem. Zegarek męski Casio to klasa sama w sobie. Przez lata doczekał się wielu modeli, w tym serii specjalistycznych i limitowanych. To, że zegarek jest porządnym produktem idealnie obrazuje ilość sprzedanych egzemplarzy. Już w 2009 roku 50 milionów użytkowników posiadało swój G-Shock. Warto podkreślić, że G-Shock to zegarek, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Niezależnie od sposobu stylu bycia osoby, która ma go na ręku, wpasuje się on idealnie, a dodatkowo podkreśli to, co trzeba. Jest to pierwsza taka sytuacja, w której noszony element jest na tyle uniwersalny, że pasuje do sportowego outfitu, i do eleganckiego stroju. Co ciekawe, ilość modeli wypuszczonych na przestrzeni istnienia G-Shocka, jest tak szeroka, że każdy znajdzie idealny model dla siebie. 



Casio G-Shock – niezniszczalny twardziel

 G-Shock na nadgarstku to podkreślenie męskich cech. Trwałość i odporność na zniszczenia, były dla Twórcy G-Shocka najważniejszymi cechami, którymi kierował się przy projektowaniu czasomierza. Potrójna dziesiątka, wyżej już wspomniana, oznaczała, że zegarek ma pracować przez 10 lat na jednej baterii, ma wytrzymać ciśnienie 10 atmosfer oraz ma przeżyć wypadek z 10 metrów. To wszystko udało się osiągnąć już w pierwszym modelu zegarka. Casio G-Shock przez lata istnienia zdobył nowe cechy, które czynią go jeszcze bardziej wyjątkowym. Wśród funkcji dodatkowych, wyróżnić można m.in. możliwość kontroli zegarków drogą radiową, czy Bluetooth. Mimo wszelkich udoskonaleń, zegarki nadal spełniają podstawowe założenia potrójnej dziesiątki.



Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów