Certyfikaty Błękitnej Flagi 2023 - przyznane. 

  

Błękitna flaga to odznaczenie nadawane przez Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej. Jest to organizacja pozarządowa, a jej celem jest promowanie czystości, ochrony środowiska oraz instalacji odpowiednich sprzętów na plażach w miejscowościach nadmorskich, wszystkich kąpieliskach oraz marinach jachtowych.

foto: zachód słońca w Grzybowie 


Plaże i mariny z certyfikatem błękitnej flagi z województwa Pomorskiego

Miejsca oznaczone błękitną flagą muszą spełnić szereg kryteriów zgodnie z którymi są oceniane. Do najważniejszych należą: jakość wody, zarządzanie w sferze środowiska, działania na rzecz ekologii i edukacji w tym zakresie, jakość usług świadczonych w danym miejscu oraz bezpieczeństwo.

- Kąpielisko Gdańsk Sobieszewo
- Kąpielisko Gdańsk Stogi
- Kąpielisko Koliba w Sopocie
Ustka Zachód II
- Marina Yacht Park
- Marina Gdańsk


Foto: plaża w Ustce

Plaże i mariny z certyfikatem błękitnej flagi z województwa Zachodniopomorskiego

Międzynarodowym wyróżnieniem jakim jest możliwość wywieszenia błękitnej flagi w roku 2023 cieszyć się może 30 lokalizacji z tego aż 20 miejsc znajduje się w województwie Zachodniopomorskim.

- Kąpielisko Mrzeżyno Zachód
Kąpielisko Grzybowo
- Kąpielisko Mielno 216
- Darłówko Zachodnie, kąpielisko nr 1
- Kąpielisko Pustkowo
- Kąpielisko morskie Dziwnów
- Kąpielisko morskie Dziwnówek
- Kąpielisko Morskie Kołobrzeg Wschód „Bałtyk”
Kołobrzeg Zachód, plaża TRM
- Kąpielisko Morskie Kołobrzeg Wschód „Kamienny Szaniec”
- Kąpielisko Morskie Świnoujście-Uznam
- Kąpielisko Świnoujście Warszów
- Kąpielisko Trzęsacz
- Kąpielisko Dąbki Zachód – kąpielisko I
- Kąpielisko Pobierowo, plaża zachodnia
- Kąpielisko Niechorze
- Kąpielisko Dźwirzyno
- Kąpielisko Pogorzelica
Kąpielisko Rewal
- Kąpielisko Morskie Międzywodzie


Foto: plaża w Niechorzu

Pozostałe kąpieliska w kraju z certyfikatem błękitnej flagi

Błękitną flagę otrzymały jeszcze obiekty zarządzane przez miejskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. W tym roku cztery takie miejsca otrzymały ten prestiżowy certyfikat.

- Kąpielisko w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim
- Kąpielisko w Zieleniewie nad Jeziorem Miedwie
- Kąpielisko OSiR w Lubczynie
- Kąpielisko Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego WOPR w Borównie

Wypoczywanie w miejscach oznaczonych błękitną flagą to gwarancja czystości, nowoczesności i dbania o środowisko. Zachęcamy do zapoznania się z dekalogiem bezpiecznego plażowania. Czyli wskazówek co należy robić, a czego nie nad wodą by urlop był spokojny i bezpieczny.

Redakcja poleca

Widok na centrum Krynicy-Zdroju deptak, ścieżka, drzewa. Krynica-Zdrój - widok na deptak Ujęcie z kamery na Nowy Targ. Nowy Targ - widok na Rynek KRAKÓW - widok na ulicę FLORIAŃSKĄ NOWOŚĆ Kraków - widok na Ulicę Floriańską NOWOŚĆ Serwisy społecznościowe mają jedną wspólną cechę - wideo odtwarza się w pionie. Ten trend rozpoczął się z 2015 roku, kiedy popularność smartfonów systematycznie rosła. W 2006 roku uruchomiliśmy pierwszą w Polsce kamerę z obrazem na żywo w technologii strumieniowej.Dzisiaj uruchamiamy pierwsze kamery na żywo w formacie 9:16 - przystosowanym głównie do urządzeń mobilnych. Taki sposób prezentacji umożliwia nam montaż kamer w miejscach, gdzie do tej pory było to niemożliwe. Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Wrocław - widok na rynek główny we Wrocławiu z kamery stałej. WROCŁAW - widok na Stare Miasto Kamera Plac Wszystkich Świętych w Krakowie Kraków - Plac Wszystkich Świętych  Ujęcie na skrzyżowanie Ulicy Grodzkiej w Krakowie z Placem Wszystkich Świętych widocznym po lewej i Placem Dominikańskim z prawej strony obrazu. Kamera umiejscowiona jest na oryginalnie prezentującym się Pawilonie Wyspiańskiego. Wymienione wyżej ulice należą do najstarszych w Stolicy Małopolski. Najbardziej, jednak wyróżnia się Ulica Grodzka, gdyż stanowi część tak zwanej Drogi Królewskiej w Krakowie. Jest to umowny trakt biegnący z północy na południe, którym uroczyście niegdyś przejeżdżali polscy królowie udający się na Wawel. Większość budynków w jej ciągu to zabytkowe kamienice skrywające ciekawe historie. Zapraszamy do oglądania transmisji live z terenu Starego Miasta w Krakowie, które gorąco zachęcamy zwiedzić osobiście. Proponujemy także do zapoznania się z innymi widokami na tą niezwykłą historyczną stolicę Państwa Polskiego.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów