eSIM – czym jest i czy warto?

  

Wirtualny odpowiednik plastikowej karty SIM ma sporo zalet. Sprawdź, jak działa SIM oraz co przemawia za i przeciw tej technologii. Podpowiadamy też, jak sprawdzić, czy telefon obsługuje eSIM.


zdjęcie przesłane przez reklamodawcę

Jak działa eSIM i czym różni się od zwykłej karty SIM?

Podobnie jak zwykła karta SIM, eSIM zapewnia Ci dostęp do usług telekomunikacyjnych. Karta SIM/eSIM zawiera nie tylko numer telefonu, ale też specjalny kod ICCID, dzięki której operator rozpoznaje użytkownika. Bez tych numerów nie skorzystasz więc z internetu mobilnego na smartfonie, nie wyślesz wiadomości ani nie zadzwonisz, chyba że na numer alarmowy 112.

Czym różni się eSIM od SIM? Zwykła, fizyczna karta SIM to kawałek plastiku z mikrochipem. Z kolei eSIM jest wirtualnym odpowiednikiem SIM, który jest zapisywany w module na stałe wbudowanym w smartfonie. Cyfrową kartę pobierasz na urządzenie od operatora przez kod QR.


Wady i zalety eSIM – czy warto korzystać z cyfrowej karty SIM?

Karta eSIM ma wiele zalet, takich jak choćby:

- Oszczędność czasu i wygoda. Aktywacja eSIM jest szybka i prosta – bez czekania na kuriera czy odbierania karty w salonie operatora.

- Trwałość i bezpieczeństwo. Cyfrowej karty nie zniszczysz ani nie zgubisz. Jeśli ktoś ukradnie Twój telefon lub gdzieś go zostawisz, nikt nie usunie też eSIM-a bez uszkadzania sprzętu. Nie będzie więc można korzystać z telefonu, za to łatwiej da się go zlokalizować po synale z karty.

- Jeden smartfon, wiele numerów. Nie potrzebny Ci już telefon z DualSIM, żeby korzystać z dwóch numerów. Na jednym smartfonie możesz aktywować wiele kart eSIM.

- Mniejsza szkodliwość dla środowiska. Brak dostawy i aktywacja online to mniejszy ślad węglowy, a do tego nie ma niepotrzebnego plastiku.

 

Jakie są z kolei wady eSIM? Główną jest nieco mniejsza wygoda przy zmianie smartfona. Plastikową kartę wystarczy przełożyć z telefonu do telefonu. Cyfrową trzeba natomiast dezaktywować i ponownie aktywować na nowym sprzęcie. Jest to jednak szybkie i proste.

Jak sprawdzić, czy telefon obsługuje eSIM i jak skorzystać z tej technologii?


Jeśli chcesz używać eSIM, potrzebujesz:

- oferty operatora, który zapewni Ci cyfrową kartę;

- telefonu wspierającego tę technologię.

 Coraz więcej smartfonów, zwłaszcza topowych modeli różnych marek oferuje już eSIM. Informacje na temat takich urządzeń znajdziesz na stronach producentów sprzętu i operatorów komórkowych. Możesz też samodzielnie sprawdzić, czy telefon obsługuje eSIM – w ustawieniach lub w instrukcji obsługi.

Więcej informacji na ten temat oraz dokładniej opisane zalety eSIM znajdziesz w poradniku na stronie nju mobile: https://www.njumobile.pl/artykuly/czy-warto-miec-esim. Dowiesz się tam też, jak działa eSIM w nju i jak aktywować go u operatora. Spoiler: bardzo łatwo i wygodnie, a do tego jest darmowy.


Redakcja poleca

Wyciąg Diament w Kompleksie narciarskim Zieleniec zaprasza na narty. Zieleniec Sport Arena - Diament - NOWOŚĆ Widok na górną część stacji narciarskiej Ski&Sun. Ski&Sun - Świeradów Zdrój BANIA SKI - widok na trasę zjazdową, kolej krzesełkową i narciarzy Bania Stok - Białka Tatrzańska  Kamera obrotowa z widokiem na stok Ośrodka Narciarskiego Bania Ski w Białce Tatrzańskiej. Obiekt dysponuje 4-osobową koleją linową, wyciągami taśmowymi i orczykowym dla dzieci. Doskonale przygotowany i utrzymany stok pozwala na rodzinny, aktywny wypoczynek na Podhalu. Sprawdź warunki pogodowe i narciarskie na żywo ze stoków w Polsce, okiem kamer. Śledź warunki narciarskie w Wiśle Nowa Osada. Nowa Osada-ski w Wiśle Widok na Monciak w Sopocie. SOPOT - widok na Monciak Widok na centrum Karpacza, kawiarnie, sklepy, restauracje i deptak. Karpacz - widok na deptak  Widok live z kamery skierowanej na ul. Konstytucji 3 Maja pełniącej rolę deptaka w Karpaczu. Dużego kompleksu turystyczno-rekreacyjnego położonego w dolinie rzeki Łomnicy u stóp najwyższej góry Karkonoszy - Śnieżki (1603 m n.p.m.).Karpacz jako osada został założony przez masowo przybywających w te tereny poszukiwaczy złota już w XII wieku. Natomiast prawami miejskimi może się poszczycić dopiero od 1960 r. Współcześnie przyciąga rzesze turystów chcących wypocząć tu aktywnie przez cały rok. Latem jest to idealne miejsce do wycieczek pieszych, jak i rowerowych. Zimą to centrum narciarstwa zjazdowego i biegowego. Na samym deptaku można skorzystać z mnogiej oferty hoteli, pensjonatów, restauracji, sklepów z pamiątkami i innych atrakcji. Miasto oraz okolice są pełne muzeów a także punktów widokowych. Warto choćby zajrzeć do unikatowego na naszych ziemiach zabytku skandynawskiej architektury z XII wieku - Świątyni Wang.W rejonie centrum Karpacza w okresie zimowym działa kilka rodzinnych stoków (np. Stok Narciarski Maciuś Karpacz) ale turyści mogą liczyć także na większe ośrodki narciarskie w okolicy, takie jak: Stacja Narciarska Winterpol Karpacz Biały Jar czy Karpacz Ski Arena.Przyjeżdżając w pełne temperamentu Karkonosze, warto sprawdzić prognozę pogody oraz nasze transmisje online - sprawdź panoramiczne ujęcie miasta. Obraz na żywo z Jaworzyny Krynickiej. Jaworzyna Krynicka-ski Widok na dolną stację wyciągu w kompleksie Nartorama Zieleniec Sport Arena – Nartorama

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów