Gdzie na narty w grudniu 2020r.? Kolejne ośrodki narciarskie w Polsce otwierają się w weekend. Sprawdź które?

  

Stacje narciarskie w kraju nie ustają w przygotowaniach do sezonu zimowego. Otwierają się kolejne obiekty. Wszyscy zapraszają do siebie narciarzy, ale przypominają o zachowaniu wszelkich środków ostrożności, bo tylko mobilizacja i wspólne działanie pozwoli cieszyć się z uroków sportów zimowych.

Bądźmy #odpowiedzialnizimą

część 2.


źródło: archiwum redakcji webcamera.pl


Otwarcie sezonu narciarskiego 2020/2021 na kolejnych stacjach narciarskich w Polsce.ZIELENIEC SKI ARENA - GRYGLÓWKA – otwarcie 4 grudnia 2020

Kompleks usytuowany w samym sercu Zieleńca zaczyna sezon w piątek od godziny 9 do 21. Panuje tu specyficzny klimat porównywalny do tego alpejskiego.

Czynne będą wyciągi a oprócz nich także gastronomia – dania na wynos, szkoła jazdy na nartach i snowboardzie, wypożyczalnia sprzętu i serwis.


źródło: screen z kamery na stok Zieleniec - Gryglówka


ZIELENIEC SKI ARENA - MIESZKO – otwarcie 4 grudnia 2020

Stacja narciarska znajdująca się w Zieleńcu w Kotlinie Kłodzkiej. Do dyspozycji narciarzy cztery wyciągi talerzykowe oraz 4-osobowa kolej linowa. Stopnie trudności tras od zaawansowanych przez średnie po łatwe. Nowoczesny system sztucznego naśnieżania, ratrakowane i oświetlone trasy zapewnia komfortową i bezpieczną jazdę.

Kolej czynna od 9 do 21 a wyciąg talerzykowy od 9 do godziny 16
.


źródło: ujęcie na kolej krzesełkową w stacji Mieszko - Zieleniec


ZIELENIEC SKI ARENA - NARTORAMA  – otwarcie 5 grudnia 2020

Ośrodek narciarski również znajduje się w Zieleńcu. Tu na szczyt wywozi miłośników białego szaleństwa nowoczesna kolej kanapowo-gondolowa Nartorama Skyway Express. Pięć tras zjazdowych m. in. Spacerowa - bardzo łatwa, Serpentina – średnio trudna, Na krechę – trudna, Alpina - średnio trudna, Z Masarykowej – łatwa.  W sobotę 5 grudnia 2020 r. jeździmy od 9 do 21 a w niedzielę od 9 do 16.


ZIELENIEC SKI ARENA - WINTERPOL  - otwarcie 5 grudnia 2020

Stacja ta nie marnuje czasu ani dopisującej pogody, cały czas dośnieża. Nie zwalnia tempa, armatki działają bez wytchnienia. Otwarcie kolei 4 i 6 - osobowej, a także taśmy WT2. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę czynne od 9 do 21.


WIERCHOMLA  –  otwarcie 5 grudnia 2020

I tu rozpoczyna się sezon 2020/2021. Szusowanie od godziny 9 do 18. Czynne wyciągi to: Stonoga i Wierchomla 1. Dania na wynos będzie można dostać w Szałasie Bacy, Barze oraz Restauracji pod Wyciągiem. Czynna wypożyczalnia z markowym sprzętem narciarskim a także szkoła jazdy.źródło: screen z przygotowań stoku Wierchomla


ZŁOTY GROŃ W ISTEBNEJ – otwarcie 4 grudnia 2020

W piątek zaczynamy od 9 i zjeżdżamy do 16 z kolei w weekend zaczynamy o godzinę wcześniej bo już od 8 można stawić się na stoku. Razem ze stacją rusza nauka jazdy i wypożyczalnia. Miłośnicy sportów zimowych znajdą tu dobrze przygotowane trasy o różnym stopniu trudności.
NOWA OSADA W WIŚLE – otwarcie 5 grudnia 2020

Stok narciarski znajdujący się w Wiśle. Inauguracja sezonu narciarsko-snowboardowego już w ten weekend.
Kolej linowa będzie czynna od 8 do 22. W okolicach stacji znajdują się trzy duże bezpłatne parkingi. Trasy przeznaczone głównie dla osób uczących się i średnio zaawansowanych narciarzy.


źródło: ujęcie na górny odcinek trasy w Nowej Osadzie


KASINA SKI W KASINIE – otwarcie 3 grudnia 2020

Rozpoczęcie sezonu narciarskiego przewidziane jest na godzinę 18.

W kolejnych dniach codzienna jazda od 8 do 16 potem dwugodzinna przerwa na ratrakowanie i wieczorna jazda od 18 do 22. Na fanów zimowych szaleństw czeka trasa niebieska, szkoła narciarska, wypożyczalnia, wygodny parking i bistro na wynos.źródło: widok na kamery na dolny odcinek trasy w Kasinie Ski


CZARNY GROŃ W RZYKACH  – otwarcie 4 grudnia

Na pierwsze w tym sezonie szusowanie Czarny Groń zaprasza już w piątek o godzinie 18. Do dyspozycji darmowy parking i bus na stok, otwarta gastronomia serwująca dania na wynos, 4 - osobowy wyciąg krzesełkowy, trasa czerwona.


źródło: screen z kamery na górnej stacji kolei krzesełkowej w Czarnym Groniu w Rzykach


Nasmarujcie narty, wyciągnijcie kombinezony i zaopatrzeni w dobry humor ruszajcie na stoki.


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów