Gdzie na narty w grudniu 2020r.? Kolejne ośrodki narciarskie w Polsce otwierają się w weekend. Sprawdź które?

  

Stacje narciarskie w kraju nie ustają w przygotowaniach do sezonu zimowego. Otwierają się kolejne obiekty. Wszyscy zapraszają do siebie narciarzy, ale przypominają o zachowaniu wszelkich środków ostrożności, bo tylko mobilizacja i wspólne działanie pozwoli cieszyć się z uroków sportów zimowych.

Bądźmy #odpowiedzialnizimą

część 2.


źródło: archiwum redakcji webcamera.pl


Otwarcie sezonu narciarskiego 2020/2021 na kolejnych stacjach narciarskich w Polsce.ZIELENIEC SKI ARENA - GRYGLÓWKA – otwarcie 4 grudnia 2020

Kompleks usytuowany w samym sercu Zieleńca zaczyna sezon w piątek od godziny 9 do 21. Panuje tu specyficzny klimat porównywalny do tego alpejskiego.

Czynne będą wyciągi a oprócz nich także gastronomia – dania na wynos, szkoła jazdy na nartach i snowboardzie, wypożyczalnia sprzętu i serwis.


źródło: screen z kamery na stok Zieleniec - Gryglówka


ZIELENIEC SKI ARENA - MIESZKO – otwarcie 4 grudnia 2020

Stacja narciarska znajdująca się w Zieleńcu w Kotlinie Kłodzkiej. Do dyspozycji narciarzy cztery wyciągi talerzykowe oraz 4-osobowa kolej linowa. Stopnie trudności tras od zaawansowanych przez średnie po łatwe. Nowoczesny system sztucznego naśnieżania, ratrakowane i oświetlone trasy zapewnia komfortową i bezpieczną jazdę.

Kolej czynna od 9 do 21 a wyciąg talerzykowy od 9 do godziny 16
.


źródło: ujęcie na kolej krzesełkową w stacji Mieszko - Zieleniec


ZIELENIEC SKI ARENA - NARTORAMA  – otwarcie 5 grudnia 2020

Ośrodek narciarski również znajduje się w Zieleńcu. Tu na szczyt wywozi miłośników białego szaleństwa nowoczesna kolej kanapowo-gondolowa Nartorama Skyway Express. Pięć tras zjazdowych m. in. Spacerowa - bardzo łatwa, Serpentina – średnio trudna, Na krechę – trudna, Alpina - średnio trudna, Z Masarykowej – łatwa.  W sobotę 5 grudnia 2020 r. jeździmy od 9 do 21 a w niedzielę od 9 do 16.


ZIELENIEC SKI ARENA - WINTERPOL  - otwarcie 5 grudnia 2020

Stacja ta nie marnuje czasu ani dopisującej pogody, cały czas dośnieża. Nie zwalnia tempa, armatki działają bez wytchnienia. Otwarcie kolei 4 i 6 - osobowej, a także taśmy WT2. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę czynne od 9 do 21.


WIERCHOMLA  –  otwarcie 5 grudnia 2020

I tu rozpoczyna się sezon 2020/2021. Szusowanie od godziny 9 do 18. Czynne wyciągi to: Stonoga i Wierchomla 1. Dania na wynos będzie można dostać w Szałasie Bacy, Barze oraz Restauracji pod Wyciągiem. Czynna wypożyczalnia z markowym sprzętem narciarskim a także szkoła jazdy.źródło: screen z przygotowań stoku Wierchomla


ZŁOTY GROŃ W ISTEBNEJ – otwarcie 4 grudnia 2020

W piątek zaczynamy od 9 i zjeżdżamy do 16 z kolei w weekend zaczynamy o godzinę wcześniej bo już od 8 można stawić się na stoku. Razem ze stacją rusza nauka jazdy i wypożyczalnia. Miłośnicy sportów zimowych znajdą tu dobrze przygotowane trasy o różnym stopniu trudności.
NOWA OSADA W WIŚLE – otwarcie 5 grudnia 2020

Stok narciarski znajdujący się w Wiśle. Inauguracja sezonu narciarsko-snowboardowego już w ten weekend.
Kolej linowa będzie czynna od 8 do 22. W okolicach stacji znajdują się trzy duże bezpłatne parkingi. Trasy przeznaczone głównie dla osób uczących się i średnio zaawansowanych narciarzy.


źródło: ujęcie na górny odcinek trasy w Nowej Osadzie


KASINA SKI W KASINIE – otwarcie 3 grudnia 2020

Rozpoczęcie sezonu narciarskiego przewidziane jest na godzinę 18.

W kolejnych dniach codzienna jazda od 8 do 16 potem dwugodzinna przerwa na ratrakowanie i wieczorna jazda od 18 do 22. Na fanów zimowych szaleństw czeka trasa niebieska, szkoła narciarska, wypożyczalnia, wygodny parking i bistro na wynos.źródło: widok na kamery na dolny odcinek trasy w Kasinie Ski


CZARNY GROŃ W RZYKACH  – otwarcie 4 grudnia

Na pierwsze w tym sezonie szusowanie Czarny Groń zaprasza już w piątek o godzinie 18. Do dyspozycji darmowy parking i bus na stok, otwarta gastronomia serwująca dania na wynos, 4 - osobowy wyciąg krzesełkowy, trasa czerwona.


źródło: screen z kamery na górnej stacji kolei krzesełkowej w Czarnym Groniu w Rzykach


Nasmarujcie narty, wyciągnijcie kombinezony i zaopatrzeni w dobry humor ruszajcie na stoki.


Redakcja poleca

Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Hala Gąsienicowa w Tatrach z kamery na żywo. Kasprowy Wierch - Hala Gąsienicowa Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz  Widok live z dolnej stacji 4 osobowej kolei krzesełkowej Master Ski w Tyliczu na trasy zjazdowe. Stacja narciarska Master Ski dysponuje jeszcze dwoma wyciągami talerzykowymi i wyciągiem ćwiczebnym. Trasy przygotowane są dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania, są szerokie, dobrze utrzymane - sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi. Sprawdź warunki pogodowe online. Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Gryglówka - widok z górnej stacji Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów