Gdzie polecieć na jesienny weekend poza domem?

  

Zastanawiasz się nad tym, gdzie wybrać się na jesienny weekend poza domem? A może masz ochotę pozwiedzać różne kraje i ciekawie spędzić czas? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj artykuł i sprawdź kilka propozycji wypadów weekendowych.

źródło:freepik.com

Jak wybrać miejsce na weekend?

Niektórzy chcą spędzić jesień w cieplejszych miejscach niż Polska i może się to jak najbardziej udać. Inni z kolei wolą trochę pozwiedzać, pochodzić po muzeach lub zjeść lokalne potrawy z różnych krajów. Wybierając konkretne miejsce, na pewno przyda się wyszukiwarka tanich lotów, w której łatwo możesz sprawdzić proponowane kierunki, terminy wyjazdów i ceny. 

Propozycje jesiennych wyjazdów na weekend

Jesień to czas, który ma wiele do zaoferowania podróżnym. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wędrówkę po górach, spacer po malowniczych uliczkach miasta czy relaks na plaży, istnieje wiele pięknych miejsc do odkrycia na jesienny weekend poza domem. Wybierz jeden z poniższych kierunków i ciesz się magiczną atmosferą tej pory roku.

Pierwszą opcją jest wyjazd do jednego z najbardziej lubianych i znanych polskich miast, czyli Krakowa. Możesz polecieć samolotem lub zdecydować się na dojazd pociągiem czy samochodem. Kraków, z bogatą historią i niezwykłą architekturą, jest idealnym miejscem na jesienny wypad. Spacerując po malowniczych uliczkach Starego Miasta, możesz podziwiać kolorowe liście i ciepłą atmosferę tego miejsca. Nie zapomnij odwiedzić Wawelu, Rynku Głównego i smakowitych tradycyjnych polskich potraw.

Kolejną propozycją, położoną niedaleko granicy z Polską, jest Praga. Stolica Czech jest urocza o każdej porze roku, ale jesienią ma swój niepowtarzalny urok. Możesz zwiedzać zabytki, takie jak Most Karola i Zamek Praski, a także delektować się pysznymi czeskimi piwami w licznych pubach. Skosztujesz tutaj lokalnego jedzenia, jednak pamiętaj o tym, że ceny w praskich restauracjach są wyższe niż w wielu innych czeskich miastach (jak np. Ostrawa czy Brno).

Kolejną opcją dla osób, które nie chcą oddalać się znacznie od Polski, są Niemcy. Bawaria to raj dla miłośników gór i przyrody. Jesienią Alpy Bawarskie przeobrażają się w kolorowe dywany z liści. Możesz tu także odwiedzić urocze miasteczka, takie jak Monachium, i skosztować lokalnych piw oraz kiełbas. A może chcesz wybrać się do jakiegoś cieplejszego zakątka?

Toskania to kraina winnic, malowniczych wzgórz i urokliwych miasteczek. Jesienią winnice przeżywają okres zbiorów, co sprawia, że krajobraz jest jeszcze bardziej uroczy. Wino Chianti i smakowite włoskie potrawy to dodatkowe atuty tego kierunku. Jeśli chcesz polecieć nieco dalej, zarezerwuj sobie przynajmniej 5–7 dni. Możesz wybrać się do Hiszpanii i ogrzać się w promieniach słońca czy też na Maltę.


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

Zobacz również

Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski

MASTER-ski Tylicz

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów