Jaka jest najlepsza bielizna termoaktywna dla mężczyzn?

  


Jaka jest najlepsza bielizna termoaktywna dla mężczyzn?

Bielizna termoaktywna zyskała na popularności przez swoje właściwości oraz szerokie zastosowanie. Na dobre zastąpiła bawełniane i luźne ubrania, w których wykonywanie ćwiczeń nie było zbyt komfortowe oraz powodowało przegrzanie organizmu. Dla wielu sportowców i pasjonatów wędrówek bielizna termoaktywna jest podstawą gwarantującą wygodę i dobrą izolację termiczną. Jaka bielizna będzie najlepsza? W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto posiadać ją w swojej szafie, oraz którą wybrać.

Bielizna termoaktywna - charakterystyka
Bielizna termoaktywna, często mylona jest z bielizną termiczną, pomimo tego, że obie posiadają inne zastosowanie. Jeśli wybierasz bieliznę termiczną, oznacza to, że potrzebujesz tylko ochrony przed chłodem, dbając o odpowiednią temperaturę Twojego ciała. Sprawdza się w mroźne dni, jako dodatkowa warstwa pod kurtkę. Natomiast bielizna termoaktywna jest wielozadaniowa. Przez swoje właściwości termoizolacyjne, dba o odpowiednią temperaturę, chroniąc ciało przed niskimi temperaturami, deszczem oraz wiatrem. Z kolei kiedy jest gorąco — jej zadaniem jest odprowadzanie wilgoci, sprawiając, że ciało nie przegrzewa się, co wpływa na efektywniejszy trening. Bielizna termoaktywna dla mężczyzn często nazywana jest bielizną oddychającą. Uwielbiana jest za to, że pozwala uniknąć niekomfortowych obtarć czy nieprzyjemnego zapachu.

Jaką bieliznę termoaktywną wybrać? 

Dobra bielizna termoaktywna dla faceta uszyta jest ze specjalnych włókien, które mają za zadanie utrzymać ciało w odpowiedniej temperaturze oraz zadbać o prawidłową wentylację, odprowadzając nadmiar potu na zewnątrz materiału. Aby bielizna termoaktywna spełniała powyższe wymogi, kluczowe przy zakupie jest wybranie odpowiedniego rozmiaru. Odzież musi przylegać do ciała niczym druga skóra, a tym samym być na tyle elastyczna, aby wykonywanie ruchów nie sprawiało problemów, a materiał zbytnio nie uciskał sylwetki. Przed zakupem, zastanów się jaką funkcję ma pełnić Twoja bielizna termoaktywna męska — czy ma Ci ułatwić uprawianie sportu, pomóc w trakcie pokonywania kolejnych szczytów, czy chronić ciało w trakcie zimowego joggingu? Z uwagi na konstrukcję materiału oraz właściwości termoizolacyjne, każdy producent wskazuje stopień odprowadzania wilgoci, ułatwiając Ci tym samym wybór. Przy sportach ekstremalnych, najlepsza będzie ta z wysoką powłoką hydrofobową, która chroni przed przedostaniem się wody na zewnątrz oraz posiada wysokie właściwości termoizolacyjne. A co z materiałami? Bielizna termoaktywna dla mężczyzn produkowana jest z materiałów syntetycznych tj. poliester wraz z dodatkiem poliamidu czy elastanu, które wpływają na przyleganie do ciała oraz zapewniają komfort termiczny. 

Bieliznę termoaktywną stosować powinno się w trakcie uprawiania wszelkich aktywności outdoorowych. Najlepsza będzie ta, którą wykorzystywać można nie tylko zimą, ale także latem. Charakteryzuje się gęstszym ułożeniem włókien, które świetnie utrzymują stałą temperaturę ciała oraz doskonale odprowadzają pot na zewnątrz odzieży. Jeśli szukacie bielizny, która sprawdzi się latem, szukajcie tej o lekkim splocie, która świetnie sprawdzi się w trakcie intensywnego treningu czy podczas upalnych dni. 

Bielizna termoaktywna AlpinSport.pl to podstawa w szafie każdego sportowca i pasjonata aktywności na świeżym powietrzu. Dobrze dobrana bielizna posłuży Ci na lata, wpłynie na efektywniejsze wykonywanie ćwiczeń i zapewni komfort termiczny. Wybieraj te ze sprawdzonych źródeł, a przed zakupem zwróć uwagę, czy posiada dodatkowe właściwości. 


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów