Jakie są wakacyjne plany Polaków? Czy Polacy będą podróżować, pomimo wysokich cen i rekordowej inflacji? Badania 

  

Jaki wpływ na decyzje zakupowe mają ostanie wydarzenia na Ukrainie, wysoka inflacja i kończąca się pandemia Covid-19? Czy zamierzamy podróżować za granicę przy tak niepewnej sytuacji geopolitycznej czy raczej pozostać w kraju? Jakie czynniki wpływają na decyzje o zakupie wycieczki? Czy Polacy w tym sezonie letnim wybierają się na wczasy?

Jakie są wakacyjne plany Polaków?

Czy Polacy będą podróżować, pomimo wysokich cen i rekordowej inflacji? Badania

zdjęcie: schutterstock.com

  

Na pytanie, gdzie Polacy planują spędzić tegoroczne wakacje?

35% badanych zamierza pozostać w Polsce, na krajowe i zagraniczne podróże w tym roku wybiera się tylko 12% ankietowanych.

Co najbardziej wpływa na wakacyjne decyzję Polaków obecnie?

Aż 66% obawia się wysokich cen i inflacji, 46% badanych uważa, że wojna na Ukrainie wpłynie pośrednio na decyzje o wyborze miejsca na urlop w tym roku. W badaniu 44% ankietowanych zwróciło uwagę  na zniesienie ograniczeń Covidowych w podróżowaniu.

Jak powyższe czynniki wpłyną na decyzję wakacyjne?

9% rodaków wybierze kierunki z dala od Ukrainy. 18% zarezerwuje tańsze kierunki na wakacyjny wypoczynek, 42% jednak pozostanie w Polsce, a na 21% pytanych powyższe czynniki, nie będą miały żadnego wpływu. 

Według badania zrealizowanego w połowie kwietnia na próbie 1019 osób w wieku od 18 do 65 lat przez ARC Rynek i Opinia, 23 % badanych nie wybiera się w tym roku na wakacje.
Zagraniczne podróże w ostatnim czasie wiązały się z licznymi obostrzeniami sanitarnymi, spowodowanymi przez Covid-19. Od połowy marca 2020, kiedy to w Polsce wykryto pierwszy przypadek tej choroby do wiosny 2022 roku, podróżowanie wiązało się ze sporym ryzykiem i obawami dotyczącymi naszego zdrowia. Końcem lutego wybuchła wojna na Ukrainie, która też pokrzyżowała plany wybierającym kierunki na wschód od granic Polski. Obecnie borykamy się z bardzo wysoką inflacją, która według danych, spędza sen z powiek aż 66% badanych. Mimo to, Polacy i tak zamierzają podróżować, wybierając tańsze i oddalone od konfliktów zbrojnych destynacje. 


źródło: pap.pl

Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów


exec time: 0.058889 ms