Niezliczone atrakcje turystyczne Roztocza i Lubelszczyzny 

  


widok na Park Ludowy w Lublinie

źródło: widok z kamery na Park Ludowy w Lublinie 


O czym przeczytasz:


GDZIE LEŻY WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE?

Lubelskie jest najdalej wysuniętym na wschód województwem w Polsce. Obejmuje obszar Niziny południowopodlaskiej, Polesie Zachodnie i Polesie Wołyńskie, Wyżynę Lubelską oraz skraj Kotliny Sandomierskiej. Stolicą województwa jest miasto Lublin.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE LUBLINA 

Największe polskie miasto na wschód od Wisły i jedno z najpiękniejszych miast na wschodzie Polski. Urzekające i magiczne, położone nad rzeką Bystrzycą, to jedno z najczęściej wybieranych miast przez turystów. Spokojne i ciche uliczki Starego Miasta w Lublinie oferują wiele cennych zabytków. Największą atrakcją Lublina jest Zamek z XIII- wieczną Basztą Donżon. Wnętrza zamku są obecnie siedzibą Muzeum Lubelskiego.  XIV - wieczna Brama Krakowska - którą widzimy z kamery po lewej stronie obrazu, to historyczny symbol grodu. Obecnie mieści się tam Muzeum Historii Miasta Lublina.


Kolejnym punktem na mapie turystycznej Lublina jest Brama Grodzka, gdzie pod bramą wiedzie Trakt Królewski - czyli atrakcyjny deptak. Piwnica pod Fortuną w Lublinie - to niezwykłe multimedialne Muzeum powstałe w podziemiach kamienic na Rynku. W projekcjach muzeum poznamy historię Lublina a zwłaszcza jego "złoty wiek". Najwyższy punkt widokowy Lublina to Wieża Trynitarska, którą również widać z obrazu kamery. To ta zielona wieża w głębi obrazu.

zdjęcie z kamery z widokiem na Plac Łokietka w Lublinie

źródło: zdjęcie z kamery z widokiem na Plac Łokietka w Lublinie 

Odrestaurowana Wieża Trynitarska to doskonały punkt widokowy na panoramę miasta. Mieści się tu też siedziba Muzeum Archidiecezjalnego.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE ZAMOŚCIA

XVI - wieczny Ratusz w Zamościu, to niezwykły barokowy budynek mieszczący się na Starym Mieście. Budynek posiada 52-metrową wieżę zegarową oraz piękne szerokie wachlarzowe schody. Codziennie o 12.00 z wieży ratusza odgrywany jest hejnał, ale tylko w trzy strony świata.... poza zachodnią, ponieważ legenda głosi, że ówczesny założyciel miasta hetman Jan Zamoyski, zakazał trębaczowi grać w kierunku Krakowa. Widok z kamery na Ratusz - symbol Zamościa

foto: Widok z kamery na Ratusz - symbol Zamościa

PAŁAC ZAMOYSKICH W ZAMOŚCIU

Renesansowy Pałac to dawna rezydencja założyciela miasta Jana Zamoyskiego. Projekt pałacu wykonał włoski architekt Bernardo Morando. Obecnie przed budynkiem stoi pomnik hetmana i kanclerza Jana Zamoyskiego. 

TWIERDZA W ZAMOŚCIU

Twierdza Zamość to wybudowane w 1579 -1618 na zlecenie Zamoyskiego fortyfikacje, które były wielokrotnie przebudowywane. Położona na skrzyżowaniu dwóch szlaków handlowych twierdza: z Lublina do Lwowa oraz z Rusi przez Sandomierz do Krakowa. Na strzelnicy artyleryjskiej w twierdzy, można: postrzelać z łuku i armaty oraz dostać wykuty dukat Stefana Batorego.

ZOO W ZAMOŚCIU

Ogród Zoologiczny w Zamościu jest jedynym ogrodem zoologicznym w województwie Lubelskim oraz jednym z nielicznych na wschodzie Polski. Prezentuje różnorodność flory i fauny ok 2000 tysięcy zwierząt. W ogrodzie znajduje się też przepiękna motylarnia.

PUŁAWY - miasto "Polskich Aten"

To największe miasto nadwiślańskie między Krakowem a Warszawą. Położone w zachodniej części województwa Lubelskiego w pobliżu granicy województwa mazowieckiego.  Główną atrakcją turystyczną Puław jest usytuowany w pobliżu skarpy wiślanej Zespół Pałacowo-Parkowy Książąt Czartoryskich.

Barokowy zamek w Puławach został wzniesiony w 1671 - 1676 na polecenie marszałka wielkiego koronnego Stanisława Herakliusza Lubomirskiego. Na początku XVIII wieku zamek został doszczętnie spalony i zniszczony przez wojska Szwedzkie.

Następnie dopiero w 1785 - 1810 odbudowany w stylu rokoko, przez rodzinę Czartoryskich. Izabela Czartoryska otaczający zamek park, zamieniła w przepiękny ogród w stylu angielskim. Na terenie którego dziś znajdziemy wiele wspaniałych budowli, m.in.: Kaplica, Domek Grecki, Świątynia Sybilli, Dom Gotycki czy liczne altanki, źródełka i mostki. 

WZGÓRZE ZAMKOWE W KAZIMIERZU DOLNYM 

Kazimierz Dolny to jedno z najpopularniejszych miejsc do zwiedzania i wypoczynku. Tu na Wzgórzu Zamkowym znajduje się kompleks dawnych fortyfikacji obronnych, które odrestaurowane niedawno zostały udostępnione turystom. Na uwagę zasługuje wzniesiona na szczycie XIII wieczna baszta, dawniej wieża strażnicza i Zamek zbudowany w pierwszej połowie XIV wieku na zlecenie króla Kazimierza Wielkiego. 


widok z kamery na Rynek w Kazimierzu Dolnym

źródło: widok z kamery na Rynek w Kazimierzu Dolnym 

PARK ZDROJOWY W NAŁĘCZOWIE 

Zabytkowy park pełniący funkcje uzdrowiskową położony jest w centrum Nałęczowa. Niegdyś zielonymi alejkami tego parku spacerowali wybitni polscy literaci. Nałęczów był ulubionym miejscem wypoczynku Stefana Żeromskiego czy Bolesława Prusa. To tu w małym pokoiku w Pałacu Małachowskich pomieszkiwał Bolesław Prus i to tu powstało jego najsłynniejsze dzieło - "Lalka".

Obecnie na parterze Pałacu działa muzeum Bolesława Prusa a na piętrze pokoje do wynajęcia oraz Sala Balowa, w której to odbywają się koncerty fortepianowe. 

ROZTOCZAŃSKI PARK NARODOWY

Do tego miejsca trzeba a nawet należy zajrzeć, co prawda park leży na powierzchni ponad 84 km kwadratowych, to obejmuje najcenniejsze przyrodniczo obszary Roztocza i można go zwiedzać godzinami. 

  • ZWIERZYNIEC 

To tutaj Roztoczański Park narodowy ma swoją siedzibę to tu rozpoczyna się wiele szlaków pieszych czy rowerowych. Można skorzystać z miejsc noclegowych, wypożyczyć rower, skosztować lokalnego piwa - zwierzyniec, oraz posmakować tutejszych dań. 


  • STAWY ECHO 

Pierwszym punktem na mapie naszych odwiedzin Roztoczańskiego Parku Narodowego jest kompleks czterech stawów nieopodal zwierzyńca. Miejsce to służy do ochrony płazów a w okolicy można zobaczyć koniki Polskie. 


  • KOŚCIÓŁ NA WODZIE 

To lekka XVIII wieczna barokowa budowla stojąca na wyspie na środku stawu w najlepszym miejscu widokowym Zwierzyńca. Kościół na wyspie pw. św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu to kościół na wodzie z drewnianą dzwonnicą i cmentarzem. Wybudowany na środku kościelnego stawu. Przy wejściu do kościoła znajduje się stara kamienna kropielnica a elewacja zabytkowego kościoła odbija się w wodach stawu. 

Kościół na wyspie pw. św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu to kościół na wodzie z drewnianą dzwonnicą i cmentarzem.

źródło: shutterstock.com

  • KONIK POLSKI - dziki koń na wolności 

Koniki polskie wywodzą się od tarpanów. Jest to rasa małych długowiecznych koni odporna na choroby i trudne warunki bytowania. Żyją w tabunach rodzin dzikich koni z hierarchią, w której o dziwo nie przewodzi ogier, ale najstarsza i najmądrzejsza klacz. Oprócz Roztoczańskiego Parku Narodowego te dzikie konie na wolności żyją jeszcze w Biebrzańskim Parku narodowym, Popielnie i w Stacji Doświadczalnej w Stobnicy Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. 

  • BUKOWA GÓRA 

Miejsce w którym można podelektować się wspaniałym panoramicznym widokiem na park. 

  • SKANSEN - ZAGRODA GUCIÓW

Prywatny skansen - ZAGRODA GUCIÓW - czynny jest codziennie do 9-16. Gospodarze proponują zwiedzanie ścieżki archeologiczno-poznawczej z IX-XI wieku, nocleg i zapraszają do zagrody Guciów, gdzie można zjeść np. zupę z pokrzyw czy zsiadłe mleko. 

Niezliczona ilość atrakcji turystycznych Lubelszczyzny i Roztocza przyciąga co roku tłumy turystów do tego cudownego i pełnego natury, spokoju oraz uroku miejsca. Razem odkryjmy najciekawsze z nich.

Znajdź swoją ulubioną kamerę... zainspiruj się i odkryj Polskę.Redakcja poleca

Widok na centrum Krynicy-Zdroju deptak, ścieżka, drzewa. Krynica-Zdrój - widok na deptak Ujęcie z kamery na Nowy Targ. Nowy Targ - widok na Rynek KRAKÓW - widok na ulicę FLORIAŃSKĄ NOWOŚĆ Kraków - widok na Ulicę Floriańską NOWOŚĆ Serwisy społecznościowe mają jedną wspólną cechę - wideo odtwarza się w pionie. Ten trend rozpoczął się z 2015 roku, kiedy popularność smartfonów systematycznie rosła. W 2006 roku uruchomiliśmy pierwszą w Polsce kamerę z obrazem na żywo w technologii strumieniowej.Dzisiaj uruchamiamy pierwsze kamery na żywo w formacie 9:16 - przystosowanym głównie do urządzeń mobilnych. Taki sposób prezentacji umożliwia nam montaż kamer w miejscach, gdzie do tej pory było to niemożliwe. Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Wrocław - widok na rynek główny we Wrocławiu z kamery stałej. WROCŁAW - widok na Stare Miasto Kamera Plac Wszystkich Świętych w Krakowie Kraków - Plac Wszystkich Świętych  Ujęcie na skrzyżowanie Ulicy Grodzkiej w Krakowie z Placem Wszystkich Świętych widocznym po lewej i Placem Dominikańskim z prawej strony obrazu. Kamera umiejscowiona jest na oryginalnie prezentującym się Pawilonie Wyspiańskiego. Wymienione wyżej ulice należą do najstarszych w Stolicy Małopolski. Najbardziej, jednak wyróżnia się Ulica Grodzka, gdyż stanowi część tak zwanej Drogi Królewskiej w Krakowie. Jest to umowny trakt biegnący z północy na południe, którym uroczyście niegdyś przejeżdżali polscy królowie udający się na Wawel. Większość budynków w jej ciągu to zabytkowe kamienice skrywające ciekawe historie. Zapraszamy do oglądania transmisji live z terenu Starego Miasta w Krakowie, które gorąco zachęcamy zwiedzić osobiście. Proponujemy także do zapoznania się z innymi widokami na tą niezwykłą historyczną stolicę Państwa Polskiego.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów


exec time: 0.060081 ms