Pola namiotowe i kempingowe w Trójmieście

  

 Podróżowanie z przyczepą kempingową stało się popularne już od jakiegoś czasu, jednakże rozpędu nabrało wraz z wybuchem pandemii koronawirusa na świecie. Po pierwsze w czasie kiedy zamknięto wszystkie hotele, schroniska, pensjonaty był to jedyny sposób żeby móc uciec z dala od ludzi i tłumów. Po drugie, życie w dużej mierze przeniosło się do świata wirtualnego, a to spowodowało zwiększoną potrzebę "życia na kółkach" i wypraw caravaningowych z całą rodziną.

Zachód słonca widziany z namiotuzdjęcie: schutterstock.com

Kto poszukuje kempingów nad morzem?

 Przekrój społeczeństwa wypoczywającego w trasie, jest szeroki. Podróżują kilkuosobowe rodziny, pary, podróżują samotnie i w większych grupach, ze zwierzętami i bez. Małżeństwa będące już na emeryturze i trzydziestolatkowie, którzy często mają dość pracy w korporacjach i postanawiają zmienić swoje życie o sto osiemdziesiąt stopni. A nade wszystko ci, ceniący sobie swobodę, niezależność i kontakt z naturą. Według danych GUS, badających bazę noclegową na dzień 31 lipca 2021 roku i jej wykorzystanie w I półroczu 2021 roku w Polsce kempingi liczą średnio po 150 miejsc noclegowych. Kempingi w porównaniu z I półroczem 2020 roku odnotowały wzrost liczby korzystających aż o 68,7%. Wzrosła też liczba turystów wypoczywających na polach biwakowych o 41,1%, domki turystyczne wynajmowane są o 21,8% częściej niż przed rokiem, a ośrodki kolonijne o 0,1%. Wybierając wakacje na kempingu w Polsce mamy wiele możliwości. Bez względu na region w kraju nie brakuje miejsc, w których można się zatrzymać.

Kempingi i pola namiotowe w Trójmieście - SOPOT

Camping Metropolis Sopot to 3 hektary terenu podzielone na strefy: strefa domków na wynajem (50 komfortowych budynków z tarasem, łazienką i aneksem kuchennym), pole namiotowe (50 miejsc na rozbicie namiotu + dostęp do kuchni), strefa kamperów i przyczep kempingowych (150 stanowisk z dostępem do prądu). Miejsce na zrzut chemicznej toalety oraz szarej wody. Strefa sanitarna dostępna przez całą dobę. Toalety, prysznice oraz dodatkowo pomieszczenie dla matki z dzieckiem.  Doba na kempingu zaczyna się o godzinie dwunastej i kończy o tej samej godzinie dnia następnego.

Cennik:
Pobyt 1 osoba – 20zł
Dzieci w wieku 5-15 lat – 15zł
Uczniowie – 17zł
Namiot max. 2 osobowy – 18zł
Namiot max. 4 osobowy – 22zł
Namiot powyżej 4 osób – 30zł
Przyczepa kempingowa do 6 metrów – 20zł
Przyczepa kempingowa powyżej 6 metrów – 30zł
Kamper do 8 metrów – 50zł
Kamper powyżej 8metrów – 90zł
Ośrodek współpracuje z Aquaparkiem Sopot i oferuje swoim gościom dwudziestoprocentowy rabat na bilety do strefy saun i basenów. Na miejscu znajduje się także plac zabaw dla najmłodszych z huśtawkami, ścianką wspinaczkową. Niespełna kilometr od kempingu jest zewnętrzna siłownia gdzie można zadbać o kondycję fizyczną.

Adres:
Camping Metropolis Sopot
al. Niepodległości 899
81-861 Sopot

Wiosenna plaża w Sopocie widziana od strony molo

zdjęcie: widok z kamery live na plażę i molo w Sopocie

Kempingi i pola namiotowe w Trójmieście – GDAŃSK

Camping „STOGI” nr 218. Ten trójmiejski kemping znajduje się w sosnowym lesie, nieco ponad trzysta metrów od piaszczystej plaży. Blisko ośrodka jest przystanek tramwajowy, którym dotrzemy do centrum Gdańska. W ofercie jest możliwość wynajęcia domków kempingowych (od 2 do 5 osób), pole namiotowe, miejsce na postawienie własnej przyczepy lub campera, a także zanocowanie w znajdujących się już na terenie kempingu w pełni wyposażonych przyczepach. Tą ostatnią możliwość wybierają ci, którzy zawsze chcieli się przekonać jak to jest nocować w przyczepie.

Cennik:
Dorośli (1 osoba) – 22,50zł
Dzieci (5-15 lat) – 17,50zł
Ustawienie przyczepy kempingowej – 34zł (sektor 1)
Ustawienie przyczepy kempingowej – 30zł (sektor 2)
Ustawienie kampera – 34zł (sektor 1)
Ustawienie kampera – 30zł (sektor 2)
Przyłącz do prądu – 15zł

Kemping przyjmuje osoby z przyczepami i samochodami kempingowymi w terminie od 15 kwietnia do 30 października. Recepcja czynna w godzinach od 8-20. Na terenie obiektu przyłącze elektryczne o napięciu 230 V, możliwość zatankowania zbiorników wodą, punkt zrzutu chemicznej toalety, sanitariaty (toalety i prysznice z gorącą wodą), pralka, wifi, plac zabaw, bilard, tenis stołowy. Zwierzęta akceptowane. W barze codziennie rano można zakupić świeże pieczywo a w recepcji bilety na komunikację miejską.

Adres:
ul. Wydmy 9
80-656 Gdańsk  

Kempingi i pola namiotowe w Trójmieście – GDAŃSK

zdjęcie: widok z kamery na żywo na wschód słońca na gdańskiej plaży


Kempingi i pola namiotowe w Trójmieście – GDYNIA

Camping u Wnuka. Gdyńskie pole namiotowe usytuowane około 20 minut spacerem od terenów, na których w lecie odbywa się festiwal Open'er. Kemping znajduje się bardzo blisko lasu z widokiem na Zatokę Gdańską. Od przystanku, z którego po 9 kilometrach dojedziemy do centrum Gdyni dzieli go 400 metrów. W pobliżu znajdują się także sklepy oraz niewielka gastronomia gdzie serwują świeże ryby. Jest to obiekt, w którym wykupując pobyt nocuje się w przyczepach kempingowych. Na terenie jest możliwość rozbicia własnego namiotu.

Cennik:
Dorośli – 40zł
Dzieci – 35zł
Rozbicie namiotu – 35zł
W cenę dla osób nocujących w przyczepach wliczony jest komplet pościeli, korzystanie z lodówki, zawarta jest w niej także opłata klimatyczna. Doba liczona jest od godziny 14, a kończy o 11 następnego dnia.
Na terenie kempingu pełne zaplecze sanitarne: toalety, prysznice, ciepła woda. Do dyspozycji leżaki, rowery, dostęp do internetu, a dla dzieci huśtawki i trampolina.

Adres:
Osada Rybacka 9b
81-108 Gdynia

Gdynia widok na plażę i morze

zdjęcie: widok z kamery na żywo na pierwszych plażowiczów wypoczywających w Gdyni


 Wypoczywając na trójmiejskich kempingach zapewne w głównej mierze liczymy na plażowanie. Wiemy jednak, że lato nad polskim morzem bywa kapryśne, a wtedy warto skupić się na atrakcjach, które znajdują się w okolicy. A jako, że mowa tu o Gdańsku, Gdyni i Sopocie to na nudę nikt z camperowców nie będzie mógł narzekać.

W drogę! Trójmiasto czeka...


źródło: dane statystyczne - gov.pl

Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów