Świnoujście z najszerszą plażą w Polsce

  

Świnoujście - uzdrowisko na prawach powiatu, położone na kilkudziesięciu wyspach, wśród których trzy największe to Uznam, Karsibór i Wolin.

Kliknij aby oglądać plażę na żywo źródło: archiwum redakcji webcamera.pl


Świnoujście jest najdalej wysuniętym na zachód miastem, gdzie właśnie tu temperatura wody w Bałtyku jest najwyższa. Z uwagi na swoje ulokowanie geograficzne, jedną z największych atrakcji Świnoujścia jest bardzo długa, ciągnąca się około 10 kilometrów piaszczysta plaża, która od ponad dziesięciu lat otrzymuje certyfikat „Błękitnej Flagi”.


Kąpieliska w okolicy Świnoujścia są dość płytkie i zapewniają oprócz standardowej możliwości kąpieli także inne rozrywki takie jak, przejażdżki skuterem wodnym, dmuchanym bananem lub motorówkami.

Panorama na plażę w Świnoujściu,  która liczy sobie nawet 200 metrów szerokości,  latem prezentuje się tak. 

Zdjęcie z kamery na plażę - lipiec 2020 roku.
źródło: archiwum redakcji webcamera.pl

Fort Anioła, kawiarnia i kopalnia bursztynu

W specjalnie przygotowanych salach możemy zobaczyć sprzęt nawigacyjny: sekstanty, zegary okrętowe, barografy, wiatromierze z okrętów państw nadbałtyckich. W sali wikingów możemy nie tylko podziwiać, ale także założyć eksponaty i sfotografować się na przykład w stroju skandynawskiego rozbójnika.

W forcie dostępna jest również kawiarnia oraz taras, z którego roztacza się niesamowity widok. Miejsce zapewnia dużo atrakcji dla młodszych i starszych. Czynne codziennie od 10 do 17. Bilet dla dorosłego to cena 12 zł a ulgowy 9 zł. Na terenie znajduje się także kopalnia bursztynu, gdzie za opłatą 12 zł możemy samodzielnie spróbować odnaleźć „złoto Bałtyku”. Zabawa trwa 15 minut a wszystko co uda nam się wydobyć możemy zabrać ze sobą. 

W Świnoujściu można skorzystać z usług białej floty i wyruszyć na wycieczkę na jednostkach pasażerskich Odra Queen i Peene Queen między wyspami. Odbywają się też specjalne rejsy krajoznawcze, turystyczne i edukacyjne. 

Rejs promem ze Świnoujścia do Skandynawii

Jeśli wolicie dłuższe morskie wycieczki, proponujemy rejs pełnomorskim promem na podbój Skandynawii.
Doskonała rozrywka dla dzieci i dorosłych. Nowoczesnym promem Polonia, dotrzemy z polskiego portu prosto do Ystad.

Ujęcie na Port o zachodzie słońca
źródło: archiwum redakcji webcamera.pl Kamera online transmituje także okolice portu.

Zachęcamy do zwiedzenia najwyższej latarni morskiej na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Liczy ona 68 metrów a wyjdziemy na jej taras widokowy pokonując ponad 300 krętych schodów.  Zasięg światła to około 46 kilometrów. 
Wyjście na latarnie w godzinach od 10 do 16 w sezonie wakacyjnym lipiec, sierpień. Bilety w cenie 9 zł osoba dorosła 5 zł bilet ulgowy. W środku zobaczymy wystawę poświęconą latarnictwu i ratownictwu morskiemu.

Wakacje na wyspie Wolin dla odkrywców 

Na wyspie Wolin na swoich odkrywców czeka podziemne miasto, które jest filią Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.
Podczas wakacji codziennie odbywają się wejścia od 10:30 do 16:30 w odstępach godzinnych. We wrześniu  również przez cały tydzień, ale już tylko dwa razy o 12:30 i 15:00. W okresie od października do kwietnia dostępne tylko w soboty i niedzielę.

Przeniesiecie się do czasów zimnej wojny i zwiedzicie sieć podziemnych korytarzy połączonych w większe schrony. Ze względu na specyfikę obiektu, można go zwiedzać tylko z przewodnikiem i trwa to około dwóch godzin. Oczywiście zaleca się zabranie ze sobą cieplejszej odzieży, gdyż temperatura pod ziemią nie przekracza 10 stopni. Bilety w cenie 20 i 15 zł. 


Na pewno każdy znajdzie w Świnoujściu atrakcje dopasowane do jego zainteresowań. Długość i szerokość plaży zapewni bezpieczeństwo w czasie plażowania i korzystania z morskich kąpieli. Koniecznie zaglądnijcie do Świnoujścia w to lato osobiście lub online :)


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów