Świnoujście z najszerszą plażą w Polsce

  

Świnoujście - uzdrowisko na prawach powiatu, położone na kilkudziesięciu wyspach, wśród których trzy największe to Uznam, Karsibór i Wolin.

Kliknij aby oglądać plażę na żywo źródło: archiwum redakcji webcamera.pl


Świnoujście jest najdalej wysuniętym na zachód miastem, gdzie właśnie tu temperatura wody w Bałtyku jest najwyższa. Z uwagi na swoje ulokowanie geograficzne, jedną z największych atrakcji Świnoujścia jest bardzo długa, ciągnąca się około 10 kilometrów piaszczysta plaża, która od ponad dziesięciu lat otrzymuje certyfikat „Błękitnej Flagi”.


Kąpieliska w okolicy Świnoujścia są dość płytkie i zapewniają oprócz standardowej możliwości kąpieli także inne rozrywki takie jak, przejażdżki skuterem wodnym, dmuchanym bananem lub motorówkami.

Panorama na plażę w Świnoujściu,  która liczy sobie nawet 200 metrów szerokości,  latem prezentuje się tak. 

Zdjęcie z kamery na plażę - lipiec 2020 roku.
źródło: archiwum redakcji webcamera.pl

Fort Anioła, kawiarnia i kopalnia bursztynu

W specjalnie przygotowanych salach możemy zobaczyć sprzęt nawigacyjny: sekstanty, zegary okrętowe, barografy, wiatromierze z okrętów państw nadbałtyckich. W sali wikingów możemy nie tylko podziwiać, ale także założyć eksponaty i sfotografować się na przykład w stroju skandynawskiego rozbójnika.

W forcie dostępna jest również kawiarnia oraz taras, z którego roztacza się niesamowity widok. Miejsce zapewnia dużo atrakcji dla młodszych i starszych. Czynne codziennie od 10 do 17. Bilet dla dorosłego to cena 12 zł a ulgowy 9 zł. Na terenie znajduje się także kopalnia bursztynu, gdzie za opłatą 12 zł możemy samodzielnie spróbować odnaleźć „złoto Bałtyku”. Zabawa trwa 15 minut a wszystko co uda nam się wydobyć możemy zabrać ze sobą. 

W Świnoujściu można skorzystać z usług białej floty i wyruszyć na wycieczkę na jednostkach pasażerskich Odra Queen i Peene Queen między wyspami. Odbywają się też specjalne rejsy krajoznawcze, turystyczne i edukacyjne. 

Rejs promem ze Świnoujścia do Skandynawii

Jeśli wolicie dłuższe morskie wycieczki, proponujemy rejs pełnomorskim promem na podbój Skandynawii.
Doskonała rozrywka dla dzieci i dorosłych. Nowoczesnym promem Polonia, dotrzemy z polskiego portu prosto do Ystad.

Ujęcie na Port o zachodzie słońca
źródło: archiwum redakcji webcamera.pl Kamera online transmituje także okolice portu.

Zachęcamy do zwiedzenia najwyższej latarni morskiej na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Liczy ona 68 metrów a wyjdziemy na jej taras widokowy pokonując ponad 300 krętych schodów.  Zasięg światła to około 46 kilometrów. 
Wyjście na latarnie w godzinach od 10 do 16 w sezonie wakacyjnym lipiec, sierpień. Bilety w cenie 9 zł osoba dorosła 5 zł bilet ulgowy. W środku zobaczymy wystawę poświęconą latarnictwu i ratownictwu morskiemu.

Wakacje na wyspie Wolin dla odkrywców 

Na wyspie Wolin na swoich odkrywców czeka podziemne miasto, które jest filią Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.
Podczas wakacji codziennie odbywają się wejścia od 10:30 do 16:30 w odstępach godzinnych. We wrześniu  również przez cały tydzień, ale już tylko dwa razy o 12:30 i 15:00. W okresie od października do kwietnia dostępne tylko w soboty i niedzielę.

Przeniesiecie się do czasów zimnej wojny i zwiedzicie sieć podziemnych korytarzy połączonych w większe schrony. Ze względu na specyfikę obiektu, można go zwiedzać tylko z przewodnikiem i trwa to około dwóch godzin. Oczywiście zaleca się zabranie ze sobą cieplejszej odzieży, gdyż temperatura pod ziemią nie przekracza 10 stopni. Bilety w cenie 20 i 15 zł. 


Na pewno każdy znajdzie w Świnoujściu atrakcje dopasowane do jego zainteresowań. Długość i szerokość plaży zapewni bezpieczeństwo w czasie plażowania i korzystania z morskich kąpieli. Koniecznie zaglądnijcie do Świnoujścia w to lato osobiście lub online :)


Redakcja poleca

Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Zieleniec Sport Arena - Gryglówka - widok z góry Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ  Widok na ulicę Krupówki w Zakopanem. Turyści spacerujący po malowniczym deptaku zachwycają się tradycyjną góralską architekturą. Miłośnicy zakupów mogą wybrać coś dla siebie w licznych kolorowych straganach. To idealne miejsce by zakupić pamiątkę lub góralskie wyroby rzemieślnicze. Odwiedzając Krupówki warto odwiedzić mieszczące się przy ulicy karczmy i restauracje np. Restauracja-Browar WATRA, a w nich spróbować regionalnych potraw takich jak na przykład kwaśnica, placki po góralsku, moskole czy oscypki. Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Ujęcie na Turek – miasto i gmina położona w województwie wielkopolskim. Turek - widok na rynek Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów