Tylko co czwarty Polak planuje wyjazd na Ferie zimowe w 2023 roku. Badania

  

Jedynie 26 procent Polaków planuje w tym roku wyjazd na urlop zimowy. Część z tych osób pojedzie na wypoczynek tylko w okresie ferii zimowych, a część chciałaby poza feriami dodatkowo skorzystać z drugiego terminu w trakcie śnieżnej aury. Duży odsetek osób, które w ogóle nie wyjadą deklarują, że mają możliwość skorzystania z wyjazdu tylko raz w roku, więc decydują się wykorzystać go w sezonie letnim.


zdjęcie: ujęcie z kamery na stacje narciarską na górze Żar


Spadek liczby zimowych wyjazdów

Na spadek liczby rezerwacji wpływa w głównej mierze obecna sytuacja gospodarcza. Niestety coraz mniej osób stać na to, by móc z rodziną wyjechać na zimowisko. Wzrosły zarówno ceny paliwa, wyżywienia, karnetów narciarskich oraz opłaty noclegowe. Usługi hotelowe wzrosły nawet o 30-40% w porównianiu do ubiegłego sezonu. Jeśli już ktoś decyduje się na wyjazd to są to zazwyczaj rodziny posiadające dzieci w wieku szkolnym. Prawie połowa jest w stanie sfinansować wyjazd z bieżących finansów, ale spora część będzie musiała na ten cel przeznaczyć własne oszczędności. Około 11% skorzysta z pożyczki by móc opłacić zimowy wypoczynek.


zdjęcie: ujęcie z kamery na stacje narciarską Winterpol Karpacz Biały Jar

Ferie zimowe spędzimy w kraju

39% rodziców, którzy mają dzieci między szóstym a osiemnastym rokiem życia planuje wysłać swoje pociechy na zimowe ferie w tym roku. Z tego 20% badanych deklaruje, że będą to wyjazdy krajowe do rodziny. Część uczniów skorzysta z ofert zimowisk, obozów, wyjazdów zorganizowanych. Dużym zainteresowaniem cieszą się także półkolonie organizowane w bliskiej odległości od miejsca zamieszkania. Z uwagi na fakt, że nie wiążą się one z noclegiem są bardziej przystępne cenowo.
Choć wielu rodziców chciałoby zorganizować swoim dzieciom moc atrakcji w czasie wolnych zimowych dni wielu z nich na to po prostu nie stać. Według badania zauważa się też spadek składanych rezerwacji także wśród osób zamożnych co świadczy o tym, że wszyscy z większą rozwagą podejmujemy decyzje o zimowym wypoczynku z całą rodziną.

źródło: BIG InfoMonitor   


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów


exec time: 0.061035 ms