Tylko co czwarty Polak planuje wyjazd na Ferie zimowe w 2023 roku. Badania

  

Jedynie 26 procent Polaków planuje w tym roku wyjazd na urlop zimowy. Część z tych osób pojedzie na wypoczynek tylko w okresie ferii zimowych, a część chciałaby poza feriami dodatkowo skorzystać z drugiego terminu w trakcie śnieżnej aury. Duży odsetek osób, które w ogóle nie wyjadą deklarują, że mają możliwość skorzystania z wyjazdu tylko raz w roku, więc decydują się wykorzystać go w sezonie letnim.


zdjęcie: ujęcie z kamery na stacje narciarską na górze Żar


Spadek liczby zimowych wyjazdów

Na spadek liczby rezerwacji wpływa w głównej mierze obecna sytuacja gospodarcza. Niestety coraz mniej osób stać na to, by móc z rodziną wyjechać na zimowisko. Wzrosły zarówno ceny paliwa, wyżywienia, karnetów narciarskich oraz opłaty noclegowe. Usługi hotelowe wzrosły nawet o 30-40% w porównianiu do ubiegłego sezonu. Jeśli już ktoś decyduje się na wyjazd to są to zazwyczaj rodziny posiadające dzieci w wieku szkolnym. Prawie połowa jest w stanie sfinansować wyjazd z bieżących finansów, ale spora część będzie musiała na ten cel przeznaczyć własne oszczędności. Około 11% skorzysta z pożyczki by móc opłacić zimowy wypoczynek.


zdjęcie: ujęcie z kamery na stacje narciarską Winterpol Karpacz Biały Jar

Ferie zimowe spędzimy w kraju

39% rodziców, którzy mają dzieci między szóstym a osiemnastym rokiem życia planuje wysłać swoje pociechy na zimowe ferie w tym roku. Z tego 20% badanych deklaruje, że będą to wyjazdy krajowe do rodziny. Część uczniów skorzysta z ofert zimowisk, obozów, wyjazdów zorganizowanych. Dużym zainteresowaniem cieszą się także półkolonie organizowane w bliskiej odległości od miejsca zamieszkania. Z uwagi na fakt, że nie wiążą się one z noclegiem są bardziej przystępne cenowo.
Choć wielu rodziców chciałoby zorganizować swoim dzieciom moc atrakcji w czasie wolnych zimowych dni wielu z nich na to po prostu nie stać. Według badania zauważa się też spadek składanych rezerwacji także wśród osób zamożnych co świadczy o tym, że wszyscy z większą rozwagą podejmujemy decyzje o zimowym wypoczynku z całą rodziną.

źródło: BIG InfoMonitor   


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjny