W 2020 roku miasta bez JARMARKÓW ŚWIĄTECZNYCH

  

 Powspominajmy ten cudowny przedświąteczny czas, który niejednokrotnie spędzaliśmy na smakowaniu świątecznych tradycyjnych wyrobów, kupowaniu regionalnych produktów i ozdób choinkowych u kupców na Krakowskim, Wrocławskim czy Gdańskim Rynku. Czy takie widoki jeszcze powrócą, czy tradycja Jarmarków Świątecznych będzie kontynuowana?

Wrocław - Jarmark Świąteczny w późniejszym terminie 


W komunikacie organizatorów czytamy, że w związku z dynamiczną sytuacją związaną z pandemią, jarmark świąteczny nie odbędzie się w wyznaczonym terminie.

Ideą jarmarków jest nie tylko działalność handlowa ale to miejsce spotkań i zabawy. Być może uda się go zorganizować w późniejszym terminie, ale z wiadomych przyczyn nie będzie już miał silnego związku ze Świętami Bożego Narodzenia.

Tymczasem tak prezentował się Wrocławski Rynek w 2019 roku. 

Screen z kamery we Wrocławiu - GRUDZIEŃ 2019r

Źródło: archiwum redakcji WebCamera

 

W tym roku 6 grudnia na płycie rynku rozbłysła zielona choinka. Świetlne dekoracje zabłysły również na Placu Solnym, ulicy Odrzańskiej, Oławskiej, Świdnickiej i Ruskiej. 

Kraków - Pustki w Królewskim Mieście

Jarmark Świąteczny cieszył się ogromną popularnością w królewskim mieście. Niestety i tu w tym roku nie napijemy się gorącego grzańca, nie zjemy grillowanych serków góralskich, nie posłuchamy krakowskich muzyków.

Tymczasem powspominajmy grudniowy Rynek w Krakowie z 2019 roku.

Krakowski Rynek - grudzień 2019 roku.

źródło: archiwum redakcji WebCamera


Zabraknie takich atrakcji świątecznych jak, drewnianych kramów w których można było kupić świąteczne przysmaki, ręcznie robione zabawki, ozdoby choinkowe oraz rękodzieło.

Screen z kamery na Jarmark Krakowski w 2019 roku.

Źródło: archiwum redakcji WebCamera

 


Gdańsk - Zamiast tradycyjnego jarmarku, wirtualne "prezentobranie"

Tu jak i w innych większych miastach stacjonarnego świątecznego miasteczka nie będzie. Tradycyjny jarmark w Gdańsku trwał od 25 lat i z roku na rok zyskiwał na popularności powiększając liczbę wystawców.

Turyści i mieszkańcy poszukując grzanego wina i niebanalnych pomysłów na prezent kierowali się właśnie na jarmark. Podziwiano parady kolędników, aniołów, elfów.

Na dzieci czekało wiele zimowych atrakcji. Obecnie miasto zaprasza na wirtualne świąteczne „prezentobranie”. Przygotowano specjalny plan, w którym wędrując myszką komputerową kupimy m.in. kołacze, miody pitne, sztukę ludową, świece naturalne, ozdoby choinkowe i wiele innych produktów. 


No cóż, rok 2020 jest inny niż dotychczasowe ale pamiętajmy, że magię Świąt mamy w dużej mierze w sobie samych. Więc roztaczajmy tą dobrą aurę i bądźmy #odpowiedzialnizimą.


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów