W MAŁYM CICHYM RUSZYŁY WYCIĄGI NARCIARSKIE 

  

Miejscowość Małe Ciche położona jest u podnóża Tatr w województwie małopolskim. Leży w uroczym zakątku Podhala, między Murzasichlem a Bukowiną Tatrzańską. Niegdyś mało komu znana wieś, dziś gości wielu wczasowiczów a zimą narciarzy, ale nadal pozwala obcować z górską przyrodą. Daje możliwość wyciszenia z dala od miastowego zgiełku. Przyjemny górski mikroklimat, serdeczność mieszkańców nie zmieniła się tu na przestrzeni wielu lat.

foto: zdjęcie z kamery na stację narciarską Małe Ciche

foto: zdjęcie z kamery na stację narciarską Małe Ciche 

 

Malownicze widoki pozostały, a góry jak stały tak stoją niewzruszone. Im wyżej wejdziemy na stok Zgorzeliska naszym oczom ukażą się szczyty min.; Wołoszyn, Wysoka, Gerlach, Czerwone Wierchy, Giewont (z zupełnie innej perspektywy), Hawrań i Murań. Jednym słowem ogromna część Tatr od Bielskich po Zachodnie.

foto: ujęcie panoramiczne na wyciąg krzesełkowy kolei linowej w Małym Cichym

foto: ujęcie panoramiczne na wyciąg krzesełkowy kolei linowej w Małym Cichym

MAŁE CICHE NA NARTY 

Stacja narciarska Małe Ciche, otwarła stok dla wszystkich gotowych na białe szaleństwo. Czynne są wyciągi narciarskie: kolej Zgorzelisko Express, wyciąg taśmowy i orczykowy Zgorzelisko. Stoki w Małym Cichym są łagodnie pochylone, dzięki czemu idealnie służą początkującym lub chcącym doskonalić jazdę na nartach czy snowboardzie. Stacja posiada w swojej ofercie, prawie 4 km tras narciarskich. Osobny 200 metrowy orczyk na polanie zgorzelisko został zaprojektowany specjalnie dla dzieci. Wszystkie trasy są oświetlone i w razie potrzeby sztucznie naśnieżane.
Stacja narciarska Małe Ciche, to nie tyko miejsce dla wytrawnych, zaawansowanych narciarzy. To miejsce dla każdego kto chce zapoznać się z tajnikami sportów zimowych. Przy ośrodku działa również szkoła narciarska, która oferuje różne kursy m.in. kursy feryjne dla dzieci czy dla dorosłych, nauka jazdy na snowboardzie, lekcje indywidualne oraz grupowe.

POZIOMY DOSKONALENIA JAZDY NA NARTACH DLA DZIECI w Małym Cichym

Poziom I Biały – nauka bezpiecznego upadania, pierwsze kroki na nartach, samodzielna jazda orczykiem, hamowanie w wybranym miejscu, łuki płużne

Poziom II Zielony – samodzielne zakładanie i zdejmowanie nart, nagłe hamowania, kontrola prędkości, równoległe ustawienia nart

Poziom III Niebieski – korzystanie z kijków narciarskich, skręty na nartach równoległych

Poziom IV Czerwony – wykonywanie skrętu ślizgowego, przechodzenie do śladu ciętego, próba jazdy krawędziowej

Poziom V Czarny – doskonalenie pozycji narciarskiej, długie skręty, kontrola prędkości i hamowania sytuacyjnego

Poziom VI Brązowy – naprzemienne długie i krótkie promienie skrętu, przejazd slalomem na czas

Poziom VII Srebrny – jazda o krótkim promieniu skręty, nauka wbijania kijka, przejazd slalomem w odpowiednim przedziale czasowym

Poziom VII Złoty – doskonalenie wszystkich nabytych wcześniej umiejętności, przejazd odcinka specjalnego w wyznaczonym czasie.


NAUKA JAZDY NA NARTACH W MAŁYM CICHYM 

Zajęcia dla dzieci na Małym Cichym to nauka w radosnej atmosferze, dopasowana do możliwości dzieci w wieku 4-12 lat, prowadzona przez wykwalifikowanych instruktorów. Podzielona na etapy zaawansowania, gdzie zaliczenie każdego poziomu skutkuje odpowiednim wpisie w narciarskim indeksie, który otrzymuje każdy dziecięcy kursant.


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów