Polski Ład – czy będzie łatwiej dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

  


Inwestycja w nieruchomość to obecnie mnóstwo wyrzeczeń i długoterminowe oszczędzanie na wkład własny. Polski Ład ma na celu zmianę istotnych zapisów, co pozwoli na kupno domu bez wkładu własnego.


Nowy Ład i nowe zasady udzielania kredytu hipotecznego

Główne założenia Polskiego Ładu 

Na początku maja premier Mateusz Morawiecki zapowiedział ogromne zmiany niemal w każdym sektorze gospodarki i życia społecznego. Oczywiście Polski Ład jest związany między innymi z kryzysem, a ten spowodowany został pandemią koronawirusa. Mnóstwo przedsiębiorstw zamknięto, natomiast ich właściciele zostali z długami. Dlatego rząd zdecydował się na konkretne kroki w celu polepszenia komfortu życia, zwłaszcza najuboższych. Nowy Ład został podzielony na projekty o zdrowiu, uczciwej pracy, rozwoju infrastruktury, a także rolnictwie, czy edukacji. Nie brakuje również zapisów o czystej energii i inwestycjach proekologicznych. Jednak partia rządząca pod szczególną opiekę bierze seniorów i rodziny. Prawo i Sprawiedliwość zakłada budowę mieszkań do 70 m2 bez zbędnych formalności, zwiększoną liczbę żłobków, dostęp do badań prenatalnych, darmowe szczepienie na wirusa HPV, a nawet rozszerzenie świadczeń na dzieci. Oprócz tego nie zabrakło kwestii związanych z kredytem hipotecznym. Co dokładnie ulegnie zmianie? 

Jak wygląda proces brania kredytu hipotecznego? 

Przykładowo kredyt hipoteczny Santander Bank Polska to propozycja oparta na typowych zasadach brania pożyczki. Kredytobiorca musi być zatrudniony w oparciu umowy o pracę, a także spełniać warunki zdolności kredytowej. W tym celu prześledzona zostanie cała historia finansowa, co będzie stanowić kluczowy moment tego procesu. Co więcej, kredyt hipoteczny do tej pory wymagał wkładu własnego w postaci 10% wartości nieruchomości. Wielu rodzin najzwyczajniej nie stać na taką inwestycję, która sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W związku z tym młodzi ludzie są zmuszeni do pozostania w swoich rodzinnych domach nawet już po ślubie, pozostając na rachunku rodziców przez kilkanaście lat i oszczędzając na kupno własnej nieruchomości. Podobne warunki proponowane są w przypadku kredytu hipotecznego BNP Paribas Bank Polska. Polski Ład ma w zupełności zmienić ten stan rzeczy i tym samym ułatwić pobieranie pożyczek. W jaki sposób? 

Nowy Ład i nowe zasady udzielania kredytu hipotecznego

Polski Ład zakłada, że w wyniku projektu wiele młodych rodzin skorzysta na programie i w końcu będzie w stanie zainwestować we własne nieruchomości. Dlaczego? Osoby między 20 a 40 rokiem życia w trakcie brania kredytu hipotecznego zostaną zwolnione z wkładu własnego, co zagwarantuje im fundusz państwowy. Co więcej, rodziny wielodzietne będą mogły liczyć na pomoc w spłacie zaciągniętego na dom długu. Ponadto dodatkowo zezwolenie na budowanie nieruchomości do 70 m2 bez zbędnych i kosztownych formalności sprawi, że koszt mieszkań zostanie jeszcze mocniej obniżony. W związku z tym część pożyczki będzie mogła być przeznaczona na remont, lub wyposażenie. Dofinansowanie nadpłaty to nawet 160 tysięcy złotych. Oprócz tego banki chętniej udzielą kredytu, bo otrzymają gwarancję ewentualnej spłaty do 100 tysięcy złotych ze Skarbu Państwa. W związku z tym zapewni to zupełne bezpieczeństwo finansowe zarówno dla placówek, jak i kredytobiorców. Jednak wysokość kwoty wkładu własnego będzie uzależniona od liczby dzieci, a największe korzyści czekają rodziny wielodzietne. Kolejnym utrudnieniem okaże się cena maksymalna za 1 m2, co będzie stanowić kluczowy aspekt w kwalifikacji do programu mieszkań bez wkładu własnego. 


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów