Co jeszcze przyciąga turystów do Krynicy Morskiej ?

  

MIERZEJA WIŚLANA 

 Krynica Morska położona jest na terenie Parku Krajobrazowego "Mierzeja Wiślana". Mierzeja Wiślana to piaszczysty wał obsadzony lasami sosnowymi i mieszanymi, oddzielający Zalew Wiślany od Zatoki Gdańskiej w województwie pomorskim.

Widok na plaże w Krynicy Morskiejźródło: archiwum redakcji webcamera.pl  Widok na plaże w Krynicy Morskiej 

Polska cześć Mierzei liczy około 30 kilometrów. Na jej terenie znajduje się tylko jedno miasto Krynica Morska oraz mniejsze wioski, takie jak: Stegna, Sztutowo, Jantar czy Kąty Rybackie. Jeszcze niedawno osady te zamieszkiwali głównie rybacy, dziś są to miejscowości turystyczno-wypoczynkowe.


Widok na Zalew Wiślany i Mierzeję Wiślaną

źródło: archiwum redakcji webcamera.pl - widok na Zalew Wiślany i Mierzeję WiślanąKrynica Morska – jest jednym z najmniejszych miast w Polsce pod względem liczby ludności. Na stałe zamieszkuje ją tylko 1300 osób. Co roku, szczególnie w okresie letnim przyciąga rzesze turystów. 

Zobaczycie tu piękną piaszczystą plażę, port na Mierzei Wiślanej, wydmę Wielbłądzi Garb, znajdziecie wypożyczalnie sprzętu wodnego, liczne tawerny, mieści się tu też granica polsko-rosyjska, ulica Teleexpresu i Pomnik Rybaka. Działa również szkoła windsurfingu, która organizuje szkolenia grupowe dla firm, szkół, klubów sportowych, ale także udziela lekcji indywidualnych. 


Zdjęcie z kamery na zatłoczoną plażę w Krynicy Morskiej - kliknij i zobacz na żywo
źródło: archiwum redakcji webcamera.pl - widok na plażę w Krynicy Morskiej

Latarnia Morska 

W Krynicy zwiedzać można jedyną na mierzei działającą latarnię morską. Jej historia sięga XIX wieku. Budowę rozpoczęto w 1894 roku i już w kolejnym zaczęła ona działać. Niestety w 1945 roku, podczas II Wojny Światowej, została wysadzona przez Niemców. Udało się ją odbudować w 1951 roku. Latarnię można zwiedzać od maja do września.

Aby dostać się na jej szczyt, na wysokość 26,5 metra należy pokonać 105 schodów, ale wysiłek się opłaci. Stojąc na galerii zobaczymy wody Zalewu Wiślanego, Bałtyku a przy dobrej widoczności dostrzeżemy Frombork lub światła Gdańska. Bilety wstępu to koszt 7 i 5 zł. 

WIELBŁĄDZI GARB 

Najwyższym punktem w Krynicy Morskiej jest jednak Wielbłądzi Garb, czyli wydma o wysokości  49 m. n. p. m. z której to przy dobrej pogodzie zobaczymy Zalew Wiślany, jak i Zatokę Gdańską. Małych i dużych zaprasza do siebie Lunapark. Centrum Rozrywki w centrum Krynicy Morskiej. Ceny biletów od 10 zł. Na spragnionych zabawy czekają karuzele, kolejka górska, pontony na wodzie, trampoliny, bungee, elektryczne samochodziki, czy automaty do gier.

ULICA TELEEXPRESU

Ulica Teleexpressu to ulica, na której mieszczą się odrestaurowane wille, pensjonaty, oraz kościół. To jedna z najpiękniejszych ulic tego miasta, której architektura nawiązuje do lat świetności kurortu. 

Interesującą formą spędzenia czasu wolnego jest gra w mini golfa. Krynicki tor posiada certyfikat Światowej Federacji Mini Golfa, zapewniając moc emocji w czasie rywalizacji na świeżym powietrzu. W Krynicy Morskiej skorzystamy też z licznych ścieżek rowerowych, parku linowego, czy kortu tenisowego. 

 

POMNIK RYBAKA 

W samym centrum Krynicy Morskiej znajdziemy ciekawy posąg, który przedstawia rybaka wyciągającego z wody sieć. Pomnik Rybaka przedstawia Pierwszych Osadników, którzy przybyli do Krynicy po II Wojnie Światowej o czym świadczy wyryty na nim napis " To nie sztorm na morzu, ale wiatr historii rzucił nas w te strony".

GRANICA UNII EUROPEJSKIEJ 

Co ciekawe w Krynicy Morskiej nie ma przejścia granicznego z Rosją. Przy wejściu nr 1 na plaże zaledwie 400 metrów od granicy oraz w głąb morza, ustawiony jest płot. Płot ten wyznacza granice obu państw. Za przekroczenie granicy Unii Europejskiej i NATO grozi kara ograniczenia wolności do lat 3 oraz grzywna.  Akurat teren graniczny jest ekscytującym miejscem na pieszą wycieczkę, mając na uwadze, że spacerujemy na krańcu Polski i Unii Europejskiej. Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów