TOP 5
Waszych ulubionych kamer
Krynica Morska położona jest na terenie Parku Krajobrazowego "Mierzeja Wiślana". Mierzeja Wiślana to piaszczysty wał obsadzony lasami sosnowymi i mieszanymi, oddzielający Zalew Wiślany od Zatoki Gdańskiej w województwie pomorskim.
źródło: archiwum redakcji webcamera.pl Widok na plaże w Krynicy Morskiej
Polska cześć Mierzei liczy około 30 kilometrów. Na jej terenie znajduje się tylko jedno miasto Krynica Morska oraz mniejsze wioski, takie jak: Stegna, Sztutowo, Jantar czy Kąty Rybackie. Jeszcze niedawno osady te zamieszkiwali głównie rybacy, dziś są to miejscowości turystyczno-wypoczynkowe.
źródło: archiwum redakcji webcamera.pl - widok na Zalew Wiślany i Mierzeję Wiślaną
Krynica Morska – jest jednym z najmniejszych miast w Polsce pod względem liczby ludności. Na stałe zamieszkuje ją tylko 1300 osób. Co roku, szczególnie w okresie letnim przyciąga rzesze turystów.
Zobaczycie tu piękną piaszczystą plażę, port na Mierzei Wiślanej, wydmę Wielbłądzi Garb, znajdziecie wypożyczalnie sprzętu wodnego, liczne tawerny, mieści się tu też granica polsko-rosyjska, ulica Teleexpresu i Pomnik Rybaka. Działa również szkoła windsurfingu, która organizuje szkolenia grupowe dla firm, szkół, klubów sportowych, ale także udziela lekcji indywidualnych.
źródło: archiwum redakcji webcamera.pl - widok na plażę w Krynicy Morskiej
W Krynicy zwiedzać można jedyną na mierzei działającą latarnię morską. Jej historia sięga XIX wieku. Budowę rozpoczęto w 1894 roku i już w kolejnym zaczęła ona działać. Niestety w 1945 roku, podczas II Wojny Światowej, została wysadzona przez Niemców. Udało się ją odbudować w 1951 roku. Latarnię można zwiedzać od maja do września.
Aby dostać się na jej szczyt, na wysokość 26,5 metra należy pokonać 105 schodów, ale wysiłek się opłaci. Stojąc na galerii zobaczymy wody Zalewu Wiślanego, Bałtyku a przy dobrej widoczności dostrzeżemy Frombork lub światła Gdańska. Bilety wstępu to koszt 7 i 5 zł.
Najwyższym punktem w Krynicy Morskiej jest jednak Wielbłądzi Garb, czyli wydma o wysokości 49 m. n. p. m. z której to przy dobrej pogodzie zobaczymy Zalew Wiślany, jak i Zatokę Gdańską.
Małych i dużych zaprasza do siebie Lunapark. Centrum Rozrywki w centrum Krynicy Morskiej. Ceny biletów od 10 zł. Na spragnionych zabawy czekają karuzele, kolejka górska, pontony na wodzie, trampoliny, bungee, elektryczne samochodziki, czy automaty do gier.
Ulica Teleexpressu to ulica, na której mieszczą się odrestaurowane wille, pensjonaty, oraz kościół. To jedna z najpiękniejszych ulic tego miasta, której architektura nawiązuje do lat świetności kurortu.
Interesującą formą spędzenia czasu wolnego jest gra w mini golfa. Krynicki tor posiada certyfikat Światowej Federacji Mini Golfa, zapewniając moc emocji w czasie rywalizacji na świeżym powietrzu. W Krynicy Morskiej skorzystamy też z licznych ścieżek rowerowych, parku linowego, czy kortu tenisowego.
W samym centrum Krynicy Morskiej znajdziemy ciekawy posąg, który przedstawia rybaka wyciągającego z wody sieć. Pomnik Rybaka przedstawia Pierwszych Osadników, którzy przybyli do Krynicy po II Wojnie Światowej o czym świadczy wyryty na nim napis " To nie sztorm na morzu, ale wiatr historii rzucił nas w te strony".
Co ciekawe w Krynicy Morskiej nie ma przejścia granicznego z Rosją. Przy wejściu nr 1 na plaże zaledwie 400 metrów od granicy oraz w głąb morza, ustawiony jest płot. Płot ten wyznacza granice obu państw. Za przekroczenie granicy Unii Europejskiej i NATO grozi kara ograniczenia wolności do lat 3 oraz grzywna. Akurat teren graniczny jest ekscytującym miejscem na pieszą wycieczkę, mając na uwadze, że spacerujemy na krańcu Polski i Unii Europejskiej.
Waszych ulubionych kamer