Kiedy rusza sezon narciarski 2022/23 w Polsce? AKTUALIZACJA

  

Jak będzie wyglądał sezon narciarski 2022/23 w tym roku? Początkowo możliwości szusowania ograniczała panująca pandemia Covid-19, która jak wielu mówi do końca nie ustąpiła. Liczne obostrzenia sprawiły, że wiele ośrodków narciarskich otwierało się z opóźnieniem, a niektóre w ogóle, gdyż nie były w stanie sprostać wytycznym sanitarnym.


Sezon narciarski 2022/2023

Czy sytuacja polityczna oraz szalejąca inflacja i wojna za naszą wschodnią granicą pozwolą, by móc korzystać z uroków zimy jak kiedyś? Rosnące ceny elektryczności i ogrzewania mogą znów pokrzyżować plany właścicielom narciarskich kurortów. Już teraz większość z nich sygnalizuje, że zmniejszy się przepustowość na stokach, część tras przestanie być oświetlana, będą krótsze godziny funkcjonowania obiektów. Daleko posunięte prognozy pogody również nie napawają optymizmem. Mówią o stosunkowo ciepłej zimie, a naśnieżanie w przypadku braku śniegu przy obecnych cenach energii będzie wyjątkowo kosztowne. Są to jednak na razie dość odległe prognozy i miejmy nadzieję, że warunki atmosferyczne pozwolą na szybkie otwarcie wszystkich stacji narciarskich w Polsce.


Kiedy ruszy sezon narciarski na polskich stokach?

Będziemy na bieżąco informować o pierwszych miejscach, które otworzą swoje trasy dla narciarzy i snowboardzistów. Już teraz możemy ze 100 procentową pewnością przekazać, że w tych stacjach narciarskich, które będą działać w nadchodzącym sezonie zimowym 2022/2023 musimy liczyć się ze wzrostem cen karnetów zarówno w stosunku dziennym, godzinowym jak i kilkudniowym.

AKTUALIZACJA 25 listopad:


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

×

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów