LOFRA - Kuchnia w stylu amerykańskim to synonim nowoczesności i dobrego smaku

  

  Jeśli tylko Twoja kuchnia jest odpowiednio duża, z powodzeniem możesz zdecydować się na urządzenie jej w stylu amerykańskim. Punkt centralny takich miejsc stanowi duża wyspa, przy której możesz wygodnie przygotowywać posiłki dla siebie i rodziny. To jednak dopiero początek cech, które wyróżniają taką kuchnię. 

1. Amerykańskie kuchnie a europejskie
2. Amerykańskie kuchnie - co je wyróżnia? W czym tkwi ich fenomen?
3. Wykaz wyróżników amerykańskich kuchni
4. Kuchnia po amerykańsku na niedużej przestrzeni? Nie ma rzeczy niemożliwych!

Amerykańskie kuchnie a europejskie


Ten rodzaj kuchni cechuje przywiązanie do nowoczesności oraz minimalizmu. Często widujemy je podczas oglądania zagranicznych produkcji. To, co cechuje amerykańskie kuchnie to przede wszystkim przestronność oraz to, że są często otwarte na salon. Domy w USA są z reguły o wiele większe niż nasze rodzime, polskie. Niezmienny pozostaje jednak fakt, że to właśnie kuchnia zarówno w Ameryce jak i Europie stanowi centralny punkt domu, w którym koncentruje się życie rodzinne. Codzienne przygotowywanie posiłków i spożywanie ich w tym pomieszczeniu wymaga, aby kuchnia była nie tylko funkcjonalna i ergonomicznie urządzona - musi także być przytulna i epatować ciepłem rodzinnym. Na Lofra.pl znajdziesz wiele elementów kuchennego umeblowania, które pomogą Ci spełnić marzenie o kuchni w stylu amerykańskim.

Amerykańskie kuchnie a europejskie

Amerykańskie kuchnie - co je wyróżnia? W czym tkwi ich fenomen?


Kuchnia urządzona w stylu amerykańskim ma kilka wyróżników. Pierwszy z nich to choćby fakt, że jest najczęściej usytuowana na tyłach domu, a jej okna wychodzą na ogród. Dość powszechnie spotykanym elementem jest także obecność spiżarni, w której Amerykanie przechowują zapasy żywnościowe. Wynika to z dość luźnej formy zamieszkania - w sytuacji, gdy droga do większego supermarketu zajmuje kilka godzin, wówczas gromadzenie takich nadwyżek wydaje się być uzasadnione.
 
Dość częstym zjawiskiem jest także obecność osobnej toalety w pobliżu kuchni. Charakterystycznym elementem jest także połączenie kuchni z salonem. Uzasadnienie tego trendu tkwi w umiłowaniu Amerykanów do otwartych przestrzeni. Kuchnię urządzoną w tym stylu poznasz także po wydzielonym kąciku śniadaniowym. 
Nieodzownym elementem kuchni amerykańskich jest także obecność wyspy kuchennej. Wynika to z chęci oddzielenia poszczególnych stref. Wokół takiej wyspy lokuje się także często stoliki barowe dla wygody gości i domowników, którzy mogą towarzyszyć pani domu podczas przyrządzania posiłków.

Amerykańskie kuchnie - co je wyróżnia? W czym tkwi ich fenomen?

Wykaz wyróżników amerykańskich kuchni


Poniżej prezentujemy w skondensowanej formie podstawowe aspekty, które wyróżniają kuchnie urządzone w amerykańskim stylu. Jeśli zatem szukasz inspiracji i chcesz urządzić swoją przestrzeń w tym właśnie stylu, powinieneś zwrócić uwagę na takie aspekty, jak np.:
- zabudowa meblowa - w USA dość charakterystycznym elementem jest dość rozbudowane umeblowanie. Reguła jest tutaj dość prosta - im więcej miejsca do przechowywania - tym lepiej.
- zlewozmywak ceramiczny - o ile w Polsce wciąż największą popularnością cieszą się zlewy stalowe, tak w USA królują właśnie te ceramiczne. Co więcej, w większości przypadków są rozmieszczane pod oknem kuchennym.
- pojemne lodówki - side by side, dwudrzwiowe. Typowe amerykańskie lodówki są duże i najczęściej wolnostojące. Częstym elementem wyposażenia jest także wbudowana kostkarka oraz podajnik do wody.
- kuchenki są częściej spotykane aniżeli samodzielne grzewcze płyty. O ile na rodzimym gruncie występują najczęściej czteropalnikowe kuchnie, tak w USA - sześciopalnikowe.
- mikrofalówka - moda na obecność mikrofalówki nadal trwa. Są wciąż nieodzownym elementem wyposażenia kuchennej przestrzeni.
- toster - podstawą w trakcie śniadania są także tosty, których nie udałoby się przyrządzić bez posiadania tostera.
- dużo punktów świetlnych - amerykańskie kuchnie są bowiem intensywnie oświetlone.

Kuchnia po amerykańsku na niedużej przestrzeni? Nie ma rzeczy niemożliwych!


Kuchnie urządzone na amerykańską modłę są coraz częściej pożądane wśród współczesnych użytkowników. To dość powszechna inspiracja, która jest prezentowana projektantom. Nie sztuką jest uzyskać pożądany efekt gdy dysponuje się odpowiednio dużą przestrzenią. Nie oznacza to jednak wcale, że jeśli masz do dyspozycji kuchnię o mniejszej przestrzeni, nie możesz urzeczywistnić swojego marzenia o kuchni w stylu amerykańskim. Współczesne kolekcje - zarówno nowoczesne, minimalistyczne jak i rustykalne, pozwolą Ci z powodzeniem sięgnąć po taką zabudowę, która pozwoli Ci urządzić swoją kuchnię dokładnie tak, jak sobie to zaplanowałeś. Kuchnie wolnostojące, piekarniki do zabudowy, mikrofalówki czy zmywarki z jednej kolekcji inspirowane właśnie amerykańskim style to dla Ciebie szansa na uzyskanie pożądanych efektów nawet jeśli nie posiadasz kuchni o odpowiednio dużej przestrzeni. Współcześni producenci z powodzeniem są w stanie odzwierciedlić wymagania klientów, czego efektem są właśnie niezbędne elementy kuchennego wyposażenia stylizowane właśnie na amerykańskie trendy wnętrzarskie.


Redakcja poleca

Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Zieleniec Sport Arena - Gryglówka - widok z góry Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ  Widok na ulicę Krupówki w Zakopanem. Turyści spacerujący po malowniczym deptaku zachwycają się tradycyjną góralską architekturą. Miłośnicy zakupów mogą wybrać coś dla siebie w licznych kolorowych straganach. To idealne miejsce by zakupić pamiątkę lub góralskie wyroby rzemieślnicze. Odwiedzając Krupówki warto odwiedzić mieszczące się przy ulicy karczmy i restauracje np. Restauracja-Browar WATRA, a w nich spróbować regionalnych potraw takich jak na przykład kwaśnica, placki po góralsku, moskole czy oscypki. Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Ujęcie na Turek – miasto i gmina położona w województwie wielkopolskim. Turek - widok na rynek Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów