Podróżowanie po sezonie – czy faktycznie jesienią bardziej opłaca się jechać na wakacje niż latem?

  

Mniejszy tłok, tańsze loty i większa dostępność noclegów – to tylko niektóre korzyści wynikające z podróżowania w sezonie jesienno-zimowym. Chyba że nie trafisz z pogodą, wtedy nawet niska cena nie poprawi Ci humoru. Dlatego podróżując poza sezonem, obieraj na cel takie miejsca, gdzie złapiesz ciepło i słońce, gdy w Polsce będzie zimno i deszczowo. Nad zaletami jesiennego podróżowania zastanowiliśmy się wspólnie z portalem finansowysilacz.pl.

Przepełnione plaże i wysokie ceny potrafią odebrać całą radość z podróżowania. W okresie od czerwca do sierpnia trudno jest z dnia na dzień zarezerwować niedrogi, a czasem wręcz jakikolwiek nocleg. Najpopularniejsze kraje na wakacje oblężone są przez turystów. Nie każdemu odpowiada taki sposób spędzania urlopu, który bardziej męczy, niż pozwala wypocząć. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się wyjechać na swoje wakacje poza sezonem. Sprawdź, dlaczego i Ty powinieneś rozważyć urlop jesienią.

Ceny są niższe

Poza sezonem prawie wszystko jest tańsze – noclegi, wyżywienie czy atrakcje turystyczne, a nawet pamiątki. To jeden z kluczowych argumentów przekonujących podróżujących do tego, by na wakacje wybrać się jesienią lub zimą, zamiast latem. Końcem roku biura podróży mają niski sezon, dzięki czemu ceny wycieczek bywają nawet o 20-30% niższe niż w sezonie wysokim. Jeszcze atrakcyjniejsze są oferty last minute, których ceny zaczynają się już od 500 zł. 

Tłok jest mniejszy

Chyba nikt nie lubi wypoczywać w hałasie. Wyjeżdżając w szczycie sezonu, trzeba liczyć się z tym, że na plaży trudno będzie znaleźć miejsce, a na wolny stolik w popularnej restauracji przyjdzie nam czekać nawet kilkadziesiąt minut. Poza sezonem zarówno jeden, jak i drugi problem znika. Zwolennicy podróżowania końcem roku mogą to potwierdzić, podobnie jak potwierdzają to badania przeprowadzone przez Ipsos dla towarzystwa ubezpieczeniowego Mondial Assistance. Z raportu wynika, że jedynie 2% respondentów zadeklarowało chęć wyjazdu w niskim sezonie. Można więc założyć, że podróżujący z innych krajów mają identyczne podejście do tematu, jak Polacy.

Jest gdzie zaparkować

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na wynajem samochodu na wakacjach. Wygodniej jest podróżować samolotem, a auto wypożyczyć dopiero po przybyciu na miejsce. I tu pojawia się kolejna kwestia, która frustruje urlopowiczów – brak wolnych miejsc do parkowania. W sezonie możesz zapomnieć o tym, że znajdziesz wolne miejsce parkingowe blisko miejsca docelowego. Wielu więc jest skazanych na to, by zostawić samochód kilka kilometrów od niego i część drogi pokonać pieszo, co jest szczególnie trudne w upale i gdy podróżuje się z dziećmi. Poza sezonem parkujesz gdzie chcesz, bo wszędzie jest miejsce.

Miejscowi są milsi

I da się to odczuć. W sezonie jesteś tylko kolejnym klientem, którego sklepikarze czy kelnerzy chcą jak najszybciej obsłużyć i pożegnać, by zrobić miejsce następnemu. Po sezonie już nikomu się nigdzie nie spieszy, a miejscowi rzemieślnicy mają czasu pod dostatkiem i chętnie się nim dzielą. Są bardziej skorzy do opowiadania miejscowych anegdotek, wskazywania miejsc, które warto zwiedzić czy restauracji i barów, gdzie można zjeść dobry i tani obiad. A tak cennych wskazówek, jak te, których udzielą Ci miejscowi, nie znajdziesz w żadnym przewodniku.

Łatwiej znaleźć nocleg

Komfortowe noclegi są łatwo dostępne i tanie. Planując podróż w sezonie jesienno-zimowym nie musisz rezerwować hotelu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Nawet gdy  za przeglądanie ofert zabierzesz się tydzień przed wyjazdem, to i tak będzie ich pod dostatkiem. Co więcej, w niektórych przypadkach może nawet udać Ci się wynegocjować niższą cenę, co w sezonie w ogóle nie wchodzi w grę.

Luksus dla każdego

Nie da się ukryć, że w sezonie niskim łatwiej jest zorganizować wakacje „na poziomie”, na które wielu nie byłoby stać w szczycie sezonu. W popularnych serwisach rezerwacyjnych można znaleźć noclegi w pięciogwiazdkowych hotelach za przysłowiowe grosze. Tańsze są też ekskluzywne atrakcje jak choćby pływanie z delfinami, rejsy o zachodzie słońca czy zabiegi w hotelowym spa. Przykład? Sprawdź ile kosztują wakacje w Macedonii.



Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów