Plażowy must-have. Parasol, namiot plażowy czy parawan? Gadżety, które warto spakować nad polskie morze.

  

 Godziny spędzone w pełnym słońcu w trakcie wymarzonego urlopu nad wodą, mogą skutkować poparzeniami skóry. Jeśli chcesz tego uniknąć, pamiętaj o odpowiedniej ochronie zwłaszcza przebywając cały dzień na plaży. Najodpowiedniejszą wtedy ochroną, prócz kremu z wysokim filtrem i nakrycia głowy, będzie namiot lub parasol plażowy. A od silnego wiatru znakomicie ochroni nas zwyczajny kolorowy parawan. 


zdjęcie: shutterstock.com


Parasol plażowy - wady i zalety 

 Parasol plażowy jest idealny w bezwietrzne dni na plaży. Chroni nas przed słońcem, daje dużo cienia do tego nie ogranicza pola widzenia zwłaszcza wtedy, kiedy mamy mieć dzieci na oku. Prosty w montażu, ponieważ wystarczy wbić konstrukcje w piasek. Parasol przydaje się też nad jeziorem czy w ogrodzie, kiedy słońce mocniej świeci. W cieniu pod parasolem może pomieścić się nawet kilka osób. Wadą parasola plażowego jest jego niestabilność i nie trwałość w czasie nagłego powiewu wiatru może zostać porwany. Duże gabaryty parasola plażowego powodują kłopoty w czasie jego transportu. Może dawać cień plażowiczom obok, co może być źle odbierane przez innych turystów. 


zdjęcie na zatłoczoną plażę w Kołobrzegu - lato 2022r.

Namiot plażowy - wady i zalety

 Namiot plażowy w ostatnim czasie zyskał na popularności i stał się niezbędnym przedmiotem na wczasach z małymi dziećmi. Świetnie chroni przed podmuchami wiatru oraz piasku i jest niezastąpiony w trakcie upałów. Namiot plażowy to doskonała kryjówka przed słońcem nie tylko dla maluchów, ale i dla dorosłych, daje cień i jest gdzie uciąć krótką drzemkę na plaży. Chroni także przed wiatrem, jest gdzie schować drobiazgi. Lekki i łatwy w przenoszeniu czy transporcie. Wadą namiotu plażowego czasami jest jego kłopotliwe ponowne złożenie, jest dosyć mały w środku może być duszno i często zasłania widok na morze. 


widok na plażę pełną kolorowych parawanów i parasoli w Pobierowie

Parawan - wady i zalety

 Kto jadąc nad Bałtyk nie zabrał ze sobą parawanu? Łapka w górę. To obowiązkowy element każdego plażowicza. Nic w tym dziwnego, że w czasie upałów kolorowe parawany zdobią nadbałtyckie plaże, a przy tym chronią przed silnym i chłodnym wiatrem oraz piaskiem. Parawany wyznaczają nasze miejsce na plaży, strefę gdzie nikt inny nie przejdzie po naszym plażowym ręczniku, zwłaszcza biegające dzieci. Możemy odgrodzić się od głośnych sąsiadów czy leżąc blisko morza, nie musimy specjalnie wyruszać razem z maluchem na brzeg, aby nabrać wody. Minusem parawanów jest to, że nie dają cienia oraz nadmiernie zajmują sporą część plaży, co innym plażowiczom może się nie podobać.


Ujęcie z kamery na pełną plażowiczów parawanów i parasoli plażę w Grzybowie 

Król parawaningu w Mielnie 

Parawan w naszym kraju budzi skrajne emocje, głównie te negatywne choćby za sprawą jego nieodpowiedniego wykorzystywania. Inni nie wyobrażają sobie wypoczynku na plaży bez parawanu. 

zdjęcie z kamery na plaży w Mielnie /lato 2022. Król parawaningu, to zdjęcie w zeszłym roku obiegło media.

zdjęcie z kamery na plaży w Mielnie /lato 2022. Król parawaningu, to zdjęcie w zeszłym roku obiegło media.

Który z tych plażowych gadżetów zabrać ze sobą na plażę, zależy wyłącznie od pogody nad Bałtykiem. W upalne bezwietrzne dni wybierzemy parasol oraz namiot plażowy, a kiedy aura będzie bardziej wietrzna - parawan. Pamiętaj jednak, aby przed wyjściem na plażę zawsze zatroszczyć się o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną, na przykład stosując kremy z filtrem UV, nosząc kapelusz i okulary przeciwsłoneczne.

Tak, czy owak Polskie plaże bez tych chroniących nas od słońca i wiatru kolorowych gadżetów były by smutne, czyż nie? 


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów