Plażowy must-have. Parasol, namiot plażowy czy parawan? Gadżety, które warto spakować nad polskie morze.

  

 Godziny spędzone w pełnym słońcu w trakcie wymarzonego urlopu nad wodą, mogą skutkować poparzeniami skóry. Jeśli chcesz tego uniknąć, pamiętaj o odpowiedniej ochronie zwłaszcza przebywając cały dzień na plaży. Najodpowiedniejszą wtedy ochroną, prócz kremu z wysokim filtrem i nakrycia głowy, będzie namiot lub parasol plażowy. A od silnego wiatru znakomicie ochroni nas zwyczajny kolorowy parawan. 


zdjęcie: shutterstock.com


Parasol plażowy - wady i zalety 

 Parasol plażowy jest idealny w bezwietrzne dni na plaży. Chroni nas przed słońcem, daje dużo cienia do tego nie ogranicza pola widzenia zwłaszcza wtedy, kiedy mamy mieć dzieci na oku. Prosty w montażu, ponieważ wystarczy wbić konstrukcje w piasek. Parasol przydaje się też nad jeziorem czy w ogrodzie, kiedy słońce mocniej świeci. W cieniu pod parasolem może pomieścić się nawet kilka osób. Wadą parasola plażowego jest jego niestabilność i nie trwałość w czasie nagłego powiewu wiatru może zostać porwany. Duże gabaryty parasola plażowego powodują kłopoty w czasie jego transportu. Może dawać cień plażowiczom obok, co może być źle odbierane przez innych turystów. 


zdjęcie na zatłoczoną plażę w Kołobrzegu - lato 2022r.

Namiot plażowy - wady i zalety

 Namiot plażowy w ostatnim czasie zyskał na popularności i stał się niezbędnym przedmiotem na wczasach z małymi dziećmi. Świetnie chroni przed podmuchami wiatru oraz piasku i jest niezastąpiony w trakcie upałów. Namiot plażowy to doskonała kryjówka przed słońcem nie tylko dla maluchów, ale i dla dorosłych, daje cień i jest gdzie uciąć krótką drzemkę na plaży. Chroni także przed wiatrem, jest gdzie schować drobiazgi. Lekki i łatwy w przenoszeniu czy transporcie. Wadą namiotu plażowego czasami jest jego kłopotliwe ponowne złożenie, jest dosyć mały w środku może być duszno i często zasłania widok na morze. 


widok na plażę pełną kolorowych parawanów i parasoli w Pobierowie

Parawan - wady i zalety

 Kto jadąc nad Bałtyk nie zabrał ze sobą parawanu? Łapka w górę. To obowiązkowy element każdego plażowicza. Nic w tym dziwnego, że w czasie upałów kolorowe parawany zdobią nadbałtyckie plaże, a przy tym chronią przed silnym i chłodnym wiatrem oraz piaskiem. Parawany wyznaczają nasze miejsce na plaży, strefę gdzie nikt inny nie przejdzie po naszym plażowym ręczniku, zwłaszcza biegające dzieci. Możemy odgrodzić się od głośnych sąsiadów czy leżąc blisko morza, nie musimy specjalnie wyruszać razem z maluchem na brzeg, aby nabrać wody. Minusem parawanów jest to, że nie dają cienia oraz nadmiernie zajmują sporą część plaży, co innym plażowiczom może się nie podobać.


Ujęcie z kamery na pełną plażowiczów parawanów i parasoli plażę w Grzybowie 

Król parawaningu w Mielnie 

Parawan w naszym kraju budzi skrajne emocje, głównie te negatywne choćby za sprawą jego nieodpowiedniego wykorzystywania. Inni nie wyobrażają sobie wypoczynku na plaży bez parawanu. 

zdjęcie z kamery na plaży w Mielnie /lato 2022. Król parawaningu, to zdjęcie w zeszłym roku obiegło media.

zdjęcie z kamery na plaży w Mielnie /lato 2022. Król parawaningu, to zdjęcie w zeszłym roku obiegło media.

Który z tych plażowych gadżetów zabrać ze sobą na plażę, zależy wyłącznie od pogody nad Bałtykiem. W upalne bezwietrzne dni wybierzemy parasol oraz namiot plażowy, a kiedy aura będzie bardziej wietrzna - parawan. Pamiętaj jednak, aby przed wyjściem na plażę zawsze zatroszczyć się o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną, na przykład stosując kremy z filtrem UV, nosząc kapelusz i okulary przeciwsłoneczne.

Tak, czy owak Polskie plaże bez tych chroniących nas od słońca i wiatru kolorowych gadżetów były by smutne, czyż nie? 


Redakcja poleca

Widok na centrum Krynicy-Zdroju deptak, ścieżka, drzewa. Krynica-Zdrój - widok na deptak Ujęcie z kamery na Nowy Targ. Nowy Targ - widok na Rynek KRAKÓW - widok na ulicę FLORIAŃSKĄ NOWOŚĆ Kraków - widok na Ulicę Floriańską NOWOŚĆ Serwisy społecznościowe mają jedną wspólną cechę - wideo odtwarza się w pionie. Ten trend rozpoczął się z 2015 roku, kiedy popularność smartfonów systematycznie rosła. W 2006 roku uruchomiliśmy pierwszą w Polsce kamerę z obrazem na żywo w technologii strumieniowej.Dzisiaj uruchamiamy pierwsze kamery na żywo w formacie 9:16 - przystosowanym głównie do urządzeń mobilnych. Taki sposób prezentacji umożliwia nam montaż kamer w miejscach, gdzie do tej pory było to niemożliwe. Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Wrocław - widok na rynek główny we Wrocławiu z kamery stałej. WROCŁAW - widok na Stare Miasto Kamera Plac Wszystkich Świętych w Krakowie Kraków - Plac Wszystkich Świętych  Ujęcie na skrzyżowanie Ulicy Grodzkiej w Krakowie z Placem Wszystkich Świętych widocznym po lewej i Placem Dominikańskim z prawej strony obrazu. Kamera umiejscowiona jest na oryginalnie prezentującym się Pawilonie Wyspiańskiego. Wymienione wyżej ulice należą do najstarszych w Stolicy Małopolski. Najbardziej, jednak wyróżnia się Ulica Grodzka, gdyż stanowi część tak zwanej Drogi Królewskiej w Krakowie. Jest to umowny trakt biegnący z północy na południe, którym uroczyście niegdyś przejeżdżali polscy królowie udający się na Wawel. Większość budynków w jej ciągu to zabytkowe kamienice skrywające ciekawe historie. Zapraszamy do oglądania transmisji live z terenu Starego Miasta w Krakowie, które gorąco zachęcamy zwiedzić osobiście. Proponujemy także do zapoznania się z innymi widokami na tą niezwykłą historyczną stolicę Państwa Polskiego.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów